Jaunais lipīgākais paveids B117 izraisījis vairāk nekā 22% no inficēšanās gadījumiem Vācijā. Vēl pirms nepilnām divām nedēļām tie bija tikai aptuveni 6%, sacīja ministrs, atsaucoties uz datiem no Roberta Koha institūta (RKI), kas Vācijā pilda slimību kontroles dienesta funkcijas.
"Mums jāpieņem, ka paveids arī šeit var kļūt par dominējošo," paziņoja Špāns.
Procentuāli saslimušo skaits no jaunā paveida dubultojas katru nedēļu.
Vēl 1,5% inficēšanās gadījumu izraisa paveids, kas sākotnēji tika atklāts Dienvidāfrikā, sacīja Špāns.
Vācijas valdība nesen palielināja resursus laboratorijām, lai gūtu skaidrāku priekšstatu par paveidu izplatīšanos valstī.
Lai gan ierobežojumu rezultātā vīrusa izplatību ir izdevies samazināt, Vācijas kanclere Angela Merkele un citas augsta ranga valdības amatpersonas uzskata, ka vēl ir pāragri atvieglot ierobežojumus.
Ierobežojumu atvieglošana jāplāno sevišķi rūpīgi, uzsvēra Špāns.
Vācija novembrī slēdza restorānus, viesnīcas, kultūras un izklaides centrus, un decembrī slēdza arī skolas un nebūtiskus veikalus. Šie pasākumi vēlāk tika pagarināti līdz 14.februārim, bet tagad tiek pagarināti līdz 7.martam. Tiesa, federālo zemju valdībām atļauts agrāk atjaunot mācības skolās klātienē.
Vācija arī noteikusi stingrus ierobežojumus ieceļošanai no apgabaliem, kuros izplatījušies koronavīrusa jaunie lipīgākie paveidi. Tostarp ierobežojumi attiecas uz Lielbritāniju, Dienvidāfriku, Portugāli, Brazīliju, Čehiju un Austrijas Tiroles reģionu.
No šīm teritorijā Vācijā drīkst iebraukt tikai Vācijas pilsoņi un pastāvīgie iedzīvotāji, kravas automašīnu vadītāji un vēl dažu kategoriju darbinieki.
Šie ierobežojumi būs spēkā vismaz līdz 3.martam.
Aplēsts, ka Lielbritānijā atklātais paveids ir par vismaz 35% lipīgāks nekā jaunais koronavīruss.
Vācijā inficēšanās ar jauno koronavīrusu kopš pandēmijas sākuma atklāta 2,3 miljoniem cilvēku, no kuriem 66 164 ir miruši, liecina RKI dati.