Mediji ziņo, ka Spānijas Nacionālās policijas korpuss vēlas piešķirt goda medaļas Vācijas policistiem, kas, pamatojoties uz Eiropas aizturēšanas orderi, 25.martā aizturēja Pudždemonu, kad viņš bija no Dānijas iebraucis Vācijā.
Tomēr Šlēsvigas-Holšteinas federālās zemes valdība paziņoja, ka tā atteikusies Spānijai nodot aizturēšanā iesaistīto policistu vārdus.
Šlēsvigas-Holšteinas valdības pārstāvis sakariem ar presi Pēters Hēvers ziņu aģentūrai DPA piektdien paskaidroja, ka policisti "tikai darīja savu darbu".
Pēc aizturēšanas Pudždemons tika apcietināts, tomēr tiesa Katalonijas ekspremjeru atbrīvojusi pret galvojumu, kamēr tiek izskatīts jautājums par viņa iespējamo izdošanu Spānijai, kur varasiestādes viņu apsūdzējušas dumpī un valsts līdzekļu nepamatotu tērēšanu.
Katalonijas premjerministra Karlesa Pudždemona valdība 1.oktobrī sarīkoja referendumu, kurā vairums dalībnieku atbalstīja Katalonijas neatkarību, un reģionālais parlaments 27.oktobrī nobalsoja par neatkarības pasludināšanu no Spānijas, savukārt Spānijas Senāts drīz pēc tam nobalsoja par tiešās pārvaldes atjaunošanu Katalonijā. Spānijas premjerministrs Marjano Rahojs atlaida Pudždemona vadīto Katalonijas valdību un reģiona parlamentu, izsludinot jaunas reģionālās vēlēšanas.
Katalonijas reģionālajās vēlēšanās 21.decembrī katalāņu separātisti tomēr saglabāja absolūto vairākumu, un pretstāve starp Barselonu un Madridi turpinās.
Ja Katalonijā līdz 22.maijam netiks izraudzīts jauns līderis, reģionā tiks rīkotas jaunas parlamenta vēlēšanas.