Jaunie noteikumi paredz, ka darbiniekiem kompānijās ar vairāk nekā 200 strādājošajiem būs tiesības zināt, cik pelna līdzīgos amatos nodarbinātie vīrieši un sievietes.
Uzņēmumiem ar vairāk nekā 500 darbiniekiem arī būs regulāri jāpublicē jaunākā informācija par algu struktūru, lai parādītu, ka tie pilda vienlīdzīga atalgojuma noteikumus.
Vācijas sieviešu lietu ministre Manuela Šveziga iecerētos noteikumus slavēja kā "patiesu izrāvienu", kas palīdzēšot miljoniem sieviešu samazināt atšķirības atalgojumā ar vīriešiem.
"Mums jālauž tabu, ka cilvēki nerunā par naudu, jo mēs vēlamies gādāt, lai vīrieši un sievietes netiek izspēlēti cits pret citu algu jautājumā," viņa sacīja laikrakstam Rheinische Post.
Vācijā sievietes nopelna par 21% mazāk nekā vīrieši, pavēstīja Sieviešu lietu ministrija. Tas ir zem Eiropā vidējā radītāja - 16,5%.
Atšķirības saņemtajā atalgojumā daļēji nosaka tas, ka sievietes Vācijā biežāk strādā zemāk atalgotās darbavietās vai sektoros, kā arī nepilnu darba laiku.
Sievietes ar to pašu kvalifikāciju un par to pašu darbu saņem par 7% mazāku atalgojumu nekā vīrieši, paziņoja ministrija.
Kritiķi uzskata, ka jaunie noteikumi izraisīs naidīgu atmosfēru darbavietā, radot arī nevajadzīgu birokrātiju.
Vācijas kancleres Angelas Merkeles vadītās Kristīgo demokrātu savienības (CDU) Bundestāga deputāts Kristians fon Štetens norādīja, ka jauno noteikumu dēļ apmēram 4000 kompāniju tiks uzkrauta papildu birokrātijas nasta.
"Tiesības prasīt informāciju par algām darbavietā veicinās skaudību un neapmierinātību," viņš sacīja laikrakstam Die Welt.