PrivatBank saņēma 15 miljardus grivnu (546 miljonus eiro), lai banka varētu turpināt darbību, kamēr tiek īstenota tās restrukturizācija.
Centrālajā bankā norāda, ka šie līdzekļi tiks izmantoti, lai atbalstītu PrivatBank likviditāti, nodrošinātu nepārtrauktu klientu apkalpošanu un bankomātu darbību.
Šis aizdevums izsniegts ar gada procentu likmi 16% apmērā, un tas jāatmaksā līdz gada beigām.
Vietējie mediji ziņojuši, ka banka aizdevusi naudu atsevišķiem bankas pārstāvjiem, un šie aizdevumi tā arī nav atdoti. Kolomoiskis varētu būt aizdevis sev vai citām ar viņu saistītām personām summu, kas veido 80% bankas kredītportfeļa, turklāt lielāko daļu summas nav atmaksājis, liecina vietnei BNE Intellinews novembrī noplūdināti dokumenti. Šaubas radušās arī par spēju nodrošināt bankas kapitalizāciju atbilstoši Ukrainas centrālās bankas prasībām.
Valdības rīcību veicināja arī Kijevas atkarība no Starptautiskā Valūtas fonda (SVF). Valdības avoti atklājuši, ka SVF licis sakārtot PrivatBank jautājumu, lai Ukraina saņemtu nākamo starptautiskā aizdevuma daļu.
Banka, kas Ukrainas tirgū darbojās kopš 1992.gada un ir pēc aktīvu apmēra lielākā banka valstī, septembrī nespēja iziet stresa testu.
Ukrainas bankai ir vairāk nekā 22 miljoni korporatīvo un privāto klientu desmit pasaules valstīs.
Ukrainas PrivatBank ar 46,54% akciju ir lielākais akcionārs Latvijas PrivatBank, kas 2016.gada septembra beigās bija 12.lielākā banka Latvijā.