Par Tusku nobalsojuši 79,58% PO biedru, kamēr viņa sāncensi - bijušo tieslietu ministru Jaroslavu Govinu - atbalstījuši tikai 20,42%.
PO amatpersonas pavēstījušas, ka balsošanā, kas notika pa pastu un internetā, no 48 000 partijas biedru piedalījušies 51,12%.
Govins izaicinājumu Tuskam meta pēc tam, kad, pateicoties domstarpībām ar premjeru sociālās un finanšu politikas jautājumos, maijā viņam nācās atkāpties no ministra amata. Augustā Govins, kurš vada PO konservatīvo spārnu, kopā ar diviem citiem partijas biedriem parlamentā atturējās balsojumā par likumā paredzēto parāda griestu paaugstināšanu, kuru bija pieprasījusi finanšu ministrija, lai apturētu ekonomikas izaugsmes tempa mazināšanos. Vēl atrazdamies ministra amatā, viņš arī iebilda pret partijas oficiālo nostāju viendzimuma pāru civilās partnerības legalizācijas jautājumā.
Govins uzskata, ka 2001.gadā izveidotajai PO, kas pie varas atrodas kopš 2007.gada, ir "jāatgriežas pie savām saknēm" un atkal jākļūst par partiju, kas aizstāv brīvo tirgu un tradicionālās sociālās vērtības.
Neskatoties uz sakāvi vēlēšanās, viņš paziņojis, ka negrasās pamest partijas rindas.
Balsojums par PO līderi notika partijai grūtā laikā. Aptaujas liecina, ka valdošā partija šobrīd popularitātē par 11 procentpunktiem atpaliek no lielākās opozīcijas partijas Likums un taisnīgums (PiS).
Lai gan nākamās parlamenta vēlēšanas gaidāmas tikai 2015.gadā, jau oktobrī paredzēts referendums par Varšavas mēra Hannas Griņkevičas-Valcas atcelšanu no amata. Viņa ir tuva Tuska līdzgaitniece, PO līdera vietniece un bijusī Polijas Nacionālās bankas vadītāja.