Tiesa attaisnoja RSF pārstāvi Erolu Enderolu, tiesību aizstāvi Šebnemu Koruru Findžandži un žurnālistu Ahmetu Nesinu. Klātesošie tiesas zālē uzņēma spriedumu ar aplausiem.
Tiesas sēdē piedalījās tikai Findžandži. Enderolu un Nesins neatrodas Turcijā.
Visi trīs bija apsūdzēti par Turcijā aizliegtās separātiskās Kurdistānas Strādnieku partijas (PKK) "teroristu propagandas" izplatīšanu, jo piedalījušies kurdiem labvēlīgi noskaņotā laikraksta Ozgur Gundem satura veidošanā.
Notiesāšanas gadījumā viņiem draudēja līdz 14 gadiem ilgs cietumsods.
2016.gada augustā Turcijas varasiestādes veica kratīšanu Ozgur Gundem redakcijā un slēdza laikrakstu, apsūdzot to par saistību ar PKK, kas kopš 1984.gada cīnās par neatkarīgas kurdu valsts izveidošanu.
Laikraksta slēgšana piesaistīja starptautisku uzmanību, raisot bažas par preses brīvību Turcijā.
RSF tviterī paziņoja, ka jūtas "dziļi atvieglota" par žurnālistu attaisnošanu un aicināja izbeigt otru lietu, kas ierosināta pret Enderolu.
"Trīs gadi absurdas tiesvedības jau bija netaisnīga soda forma. Un 7.novembrī sāksies jauna tiesa pret Erolu. Šīs apsūdzības ir jāatceļ," paziņoja RSF.
Findžandži pēc attaisnošanas sacīja AFP, ka ir ļoti pārsteigta par tiesas lēmumu.
"Es nezinu, kā reaģēt! Diemžēl, mēs pavadījām nevajadzīgi daudz laika cietumā, tas ir kauns," sacīja Findžandži. "Tas bija vienīgais iespējamais lēmums, bet tiesai vispār nevajadzēja notikt," viņa piebilda.
RSF izveidotajā Preses brīvības indeksā par 2018.gadu Turcija atrodas 157.vietā starp 180 vērtētajām valstīm. Organizācija secinājusi, ka Turcijas valdība pastiprinājusi kontroli pār medijiem un ir lielākā profesionālo žurnālistu ieslodzītāja pasaulē.
Tīmekļa vietne P24 vēsta, ka Turcijā ieslodzīti 140 žurnālisti, no kuriem vairums aizturēti ārkārtas stāvokļa laikā, kas tika ieviests pēc valsts apvērsuma mēģinājuma 2016.gada jūlijā.