Mirkli, pirms vērši sasniedza arēnu, viens skrējējs sagrāba pirmā vērša ragu, izraisot citu skrējiena dalībnieku paklupšanu. Rezultātā milzīgais melnais vērsis paklupa un uzgāzās viņiem virsū.
Skrējiena laikā pieskarties vēršiem ir stingri aizliegts. Turklāt izolēts vērsis ir daudz bīstamāks par veselu baru, jo var apjukt, mainīt skriešanas virzienu un pastāv daudz lielāka iespējamība, ka tas uzbruks.
"Šorīt bija liela panika. Es šodien pārlēcu pāri sešiem cilvēkiem," sacīja kāds 44 gadus vecs amerikānis, kurš piedalījās skrējienā kopā ar savu brāli un dēlu.
"Viens no buļļiem iebakstīja man mugurā ar savu degunu un tad aizskrēja. Visu laiku mans dēls skrēja pāris soļus man priekšā," sacīja amerikānis.
Buļļi nevienu cilvēku nesadūra, bet pieci spāņi vecumā no 27 līdz 58 gadiem tika nogādāti slimnīcā ar galvas traumām, ievainojumiem ceļos vai elkoņos, paziņoja varasiestādes, piebilstot, ka traumas nav smagas.
Vērši 850 metrus garo distanci uz arēnu šodien veica divās minūtēs un 27 sekundēs.
Festivāla pirmā skrējiena laikā otrdien buļļi sadūra divus amerikāņus un vienu britu, bet trešdien tika sadurts 27 gadus vecs austrālietis. Visi ievainotie jau no slimnīcas izrakstīti.
Vēršu skrējieni Pamplonā notiek kopš 1911.gada. Katru rītu plkst.8 seši cīņu vērši tiek izlaisti brīvībā senās pilsētas centra ielās. Viņi skrien uz arēnu, kur vakarā tiek nogalināti vēršu cīņā un vēlāk servēti pilsētas restorānos. Drosminieki skrien līdzās vēršiem, apbruņojušies ar sarullētām avīzēm, tomēr daudzi dalībnieki pārkāpj noteikumus un pieskaras dzīvniekiem ar rokām.
Tiek uzskatīts, ka vēršu skrējieni aizsākušies XVI gadsimtā. Pasākums kļuva slavens, pateicoties Ernesta Hemingveja 1926.gada romānam "Un saule lec", un tagad uz pilsētu, kurā dzīvo ap 200 000 cilvēku, ik gadu dodas simtiem tūkstošu apmeklētāju no visas pasaules. Turklāt vēl vairāki miljoni cilvēku pie televīzijas ekrāniem ik gadu vēro atklāšanas ceremoniju un ikrīta vēršu skrējienus.
Bīstamie skrējieni vidēji ilgst mazāk par četrām minūtēm, un pieredzes bagātākie dalībnieki pirms tā skaita lūgšanu svētajam Ferminam.
Līdzās vēršu skrējieniem festivāls piedāvā arī dejas un daudz, daudz alkohola.
Kopš 1911.gada vēršu skrējienu laikā dzīvību zaudējuši 15 cilvēki, pēdējais letālais gadījums bija pirms pieciem gadiem, kad vērsis sabadīja 27 gadus vecu spāni kaklā, sirdī un plaušās.