Otrdien sākta meža izciršana un sagatavošanās darbi, lai šomēnes varētu sākt ceļu izbūvi un žoga uzstādīšanu.
Pilotprojektu - žogu trīs kilometru garumā pie Imatras - plānots pabeigt līdz jūnija beigām, paziņoja Somijas robežsardze.
Nākamos 70 kilometrus no žoga plānots uzbūvēt no 2023.gada līdz 2025.gadam.
Kopumā Somija plāno uzbūvēt žogu uz robežas ar Krieviju 200 kilometru garumā, atvēlot tam aptuveni 380 miljonus eiro.
Somijai ir Eiropas Savienībā garākā robeža ar Krieviju - 1340 kilometri. Žogu plānots būvēt posmos, kas, kā uzskata Somija, pakļauti lielākajiem hibrīdo draudu un nelegālās imigrācijas riskiem.
Žogs būs vairāk nekā trīs metrus augsts ar dzeloņdrātīm augšpusē un sevišķi riskantos robežas posmos tas būs aprīkots ar nakts redzamības kamerām, gaismām un skaļruņiem.
Pašlaik uz Somijas un Krievijas robežas slejas koka sētas, kas galvenokārt paredzētas mājlopu apturēšanai no ieklīšanas kaimiņvalsts teritorijā.
Baidoties, ka Maskava varētu izmantot migrantus, lai izdarītu politisku spiedienu uz Helsinkiem, NATO kandidāte Somija jūlijā pieņēma jaunus grozījumus Robežsardzes likumā, lai atvieglotu izturīgāku žogu uzstādīšanu.
Lai gan Somijas un Krievijas robeža iepriekš funkcionējusi labi, brigādes ģenerālis Jari Tolpanens novembrī aģentūrai AFP norādīja, ka karš Ukrainā fundamentāli ir mainījis drošības situāciju.
Viņš uzsvēra, ka robežas žogs ir neaizstājams, lai apturētu liela mēroga nelikumīgu iekļūšanu no Krievijas teritorijas.
Somija konstatēja krievu pieplūdumu septembrī pēc tam, kad Krievijas prezidents Vladimirs Putins izsludināja mobilizāciju.