Eiropas Komisija vēl jūlijā izvirzīja priekšlikumu stiprināt robežsardzes aģentūru Frontex. Tās galvenā mītne atrodas Varšavā.
Brisele un arī Berlīne uzskata, ka plāns, kas līdz 2020.gadam paredz palielināt Frontex robežsargu skaitu līdz 10 000, stiprinās bloka spējas regulēt migrantu pieplūdumu.
Tomēr vairākas bloka dienvidu un austrumu valstis paudušas bažas, ka Frontex lomas palielināšanas rezultātā var sarukt to suverenitāte.
"Mēs uzskatām, ka būtiska Frontex personāla palielināšana nav pamatota," ar Babišu kopīgajā preses konferencē Varšavā sacīja Moraveckis.
"Šāda veida priekšlikumi tiešām ir darba kārtībā. Tomēr nekas nav sasniedzams bez naudas," viņš piebilda.
"Mēs esam uztraukti, ka vairāk naudas Frontex nozīmē mazāk naudas struktūrfondiem, mazāk naudas ceļu un dzelzceļu attīstībai."
"Finanšu perspektīvai no 2021. līdz 2027.gadam mēs gribētu maksimāli lielu finansējumu infrastruktūras attīstībai, reģionālajai politikai un kopīgajai zemkopības politikai," sacīja Moraveckis.
Viņš piebilda, ka bloka rietumu valstis "gūst nozīmīgu labumu no Eiropas integrācijas".
"Mēs, Centrāleiropas dalībnieki, gribam beidzot tikt pie tādas dzīves kvalitātes, kādu bauda Rietumeiropa. Tā ir struktūrfondu būtība," sacīja Moraveckis.
A, kā gan citādi?
bet
kārtībai jābūt