"Rietumu mediju ziņas par Neatkarības dienas gājiena tematu rāda, ka šāda iniciatīva ir nepieciešama," Všelaka piebilda RDI vietnē.
Polijas Neatkarības diena 11. novembrī tika atzīmēta ar nacionālistu organizāciju rīkotu gājienu, kurā šogad piedalījās desmitiem tūkstoši cilvēku. Gājiens tika rīkots ar lozungu "Mēs gribam Dievu", un tā dalībnieki skandēja "Dievs, gods, valsts" un "Slava mūsu varoņiem". Daži gājiena dalībnieki gan atklāti pauda ksenofobiskas idejas.
Polijā valdošās konservatīvās partijas Likums un taisnīgums (PiS) valdība ir paudusi sašutumu par to, ka zināmi ārvalstu mediji atainojuši šo gājienu kā "fašistisku".
Iniciatīvā iesaistīsies gan pastāvīgi korespondenti, gan brīvprātīgie, kas piereģistrēsies sistēmā un "informēs par iespējamo neslavas celšanu, minēs valsti un valodu, atzīmēs incidentu un apmelojošā medija tipu, un pievienos pielikumus, kas apstiprina neslavas celšanu," sacīja Všelaka.
Ar neslavas celšanu saistītie mediji vai personas pēc tam tiks informēti un uzaicināti labot šo informāciju.
Polijas amatpersonas jau daudzus gadus ir pieprasījušas labojumus, kad globālie mediji vai politiķi nosaukuši par "poļu vai Polijas nāves nometnēm" Aušvicu un citas nometnes, kuras izveidoja nacistiskā Vācija okupētās Polijas teritorijā.
Varšava uzskata, ka šāda termina lietošana pat tikai ģeogrāfiskā nozīmē var radīt iespaidu, ka Polija būtu atbildīga par holokaustu, lai gan patiesībā Polijas iedzīvotāji bija vieni no tiem, kas visvairāk cieta no nacistiskās Vācijas režīma.
Polija Otrajā pasaules karā zaudēja sešus miljonus pilsoņu, tai skaitā trīs miljonus holokaustā nogalinātu ebreju.