24 stundu streiks ietekmējis piekļuvi sabiedriskajiem pakalpojumiem, nekursē prāmji un traucēta arī autobusu un metro satiksme.
Atēnās un Salonikos uz demonstrācijām sapulcējušies gandrīz 13 000 cilvēku, liecina policijas aplēses.
Privātā sektora darbiniekus pārstāvošā arodbiedrība GSEE un valsts sektorā strādājošos pārstāvošā arodbiedrība ADEDY paziņojušas, ka streiks vērsts pret valdības īstenotajiem taupības pasākumiem un nodokļu palielināšanu.
Streiks oficiāli sākās jau pusnaktī - reizē ar Darba svētku sākumu.
Parasti 1.maijs Grieķijā ir brīvdiena, bet šogad tā pārcelta uz 7.maiju, lai nodrošinātu, ka tirgotāji gūst pēc iespējas lielākus ieņēmumus pirms pareizticīgo Lieldienām, kas šogad gaidāmas 5.maijā.
Tādēļ, neskatoties uz arodbiedrību izsludināto streiku, Atēnās daudzi veikali šodien ir atvērti.
Aģentūras AFP aptaujātie demonstranti pauda sašutumu un sarūgtinājumu par situāciju valstī, kurā ir viens no augstākajiem bezdarba līmeņiem Eiropā, sevišķi gados jaunu cilvēku vidū.
Jaunieši norādīja, ka jūt vienīgi nedrošību un neskaidrību par savu nākotni.
Pēdējo trīs gadu laikā Grieķijā notikušas neskaitāmas demonstrācijas un streiki, protestējot pret plašajiem taupības pasākumiem.
Svētdien Grieķijas parlaments pieņēma likumprojektu, kas paredz, ka līdz nākamā gada nogalei darbu nāksies zaudēt 15 000 civildienesta ierēdņu.
Jaunais likums atceļ valsts konstitūcijā noteikto garantiju, ka civildienesta ierēdņiem darbavieta valsts sektorā ir nodrošināta uz mūžu.
Grieķijas valdība gan uzstāj, ka nepastāv alternatīvas bargajiem taupības pasākumiem, kas tiek īstenoti apmaiņā pret Eiropas Savienības (ES) un Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) aizdevumiem, kas nepieciešami, lai izvairītos no bankrota un stabilizētu valsts finansiālo stāvokli.
ES un SVF kopš 2010.gada Grieķijai aizdevuši jau vairāk nekā 200 miljardus eiro (140 miljardus latu).
Ar jaunāko informāciju papildināts viss teksts