"Ir skaidrs, ka Ungārija šos migrantus nevar uzņemt atpakaļ," Ungārijas aizsardzības ministrs Ištvāns Šimičko norādīja preses konferencē, kurā piedalījās arī viņa Austrijas kolēģis Hanss Pēters Doskocils.
"Lai uzņemtu viņus atpakaļ, viņiem savu ceļu vajadzēja sākt šeit. Tomēr (..) viņi pirms ierašanās Ungārijā šķērsoja vairākas valstis. Viņi nenokļuva šeit pēkšņi burvestības dēļ. Viņi šķērsoja vairākas drošas valstis," tostarp Grieķiju, uzsvēra Šimičko.
Dublinas regula nosaka, ka patvēruma pieprasījumi jāizskata tajā ES valstī, kurā viņi ieradušies vispirms, bet, ja tie devušies tālāk bloka teritorijā, viņi nosūtāmi atpakaļ.
Austrija paudusi, ka tajā atrodas vairāki tūkstoši nelegālo imigrantu, kuri Ungārijai jāuzņem atpakaļ.
Šobrīd gan Vīne nevienu atpakaļ uz Ungāriju nesūta pēc pērn Austrijas tiesas noteiktā aizlieguma atpakaļ nosūtīt afgāņu ģimeni sakarā ar "necilvēcīgajiem apstākļiem" Ungārijā.
Austrijas Iekšlietu ministrijas pārstāvis Karls Heincs Grundbeks tomēr norādīja, ka tiesas lēmums attiecas tikai uz konkrēto gadījumu un neliedz atpakaļ sūtīt citus nelegālos imigrantus.
"Mēs no Ungārijas gaidām ļoti konkrētas lietas. Galu galā Ungārija ir ES un Šengenas dalībvalsts, un uz to attiecas Dublinas [regula]," viņš sacīja aģentūrai AFP, piebilstot, ka jūnijā Ungārijā ieradīsies Austrijas Iekšlietu ministrijas pārstāvji.
Ziņu aģentūra APA vēstīja, ka drīz ir gaidāma Austrijas, Slovēnijas un Ungārijas aizsardzības un iekšlietu ministru sanāksme.
Ungārija ir saņēmusi kritiku par tās robežu noslēgšanu nelegālajiem imigrantiem un bargajiem sodiem par nelikumīgu robežas šķērsošanu.
Šonedēļ bažas par Ungārijas ieviestajiem ierobežojumiem pauda ANO bēgļu lietu aģentūra.