Naudas atmazgāšanas shēmā minēts arī Latvijas vārds.
Moldovas parlaments paziņoja, ka Krievijas izlūkdienestu aģenti pēdējo mēnešu laikā ir apturējuši, nopratinājuši un pazemojuši 25 Moldovas likumdevējus, izlūkdienestu amatpersonas un proeiropeiskos politiķus, un Krievija mēģinājusi pakļaut Moldovas amatpersonas "starptautiskai novērošanai", balstoties uz kļūdainu informāciju.
Parlaments norādīja, ka šī aizskarošā izturēšanās no Krievijas puses sakrīt ar izmeklēšanu par 22 miljardu ASV dolāru atmazgāšanu. Lietā iesaistīta nauda, kas no Krievijas sūtīta privātbankai Moldinconbank.
Aizskarošā attieksme pastiprinājusies pēc tam, kad Moldovas varasiestādes septembrī aizturēja 15 tiesnešus un trīs tiesu amatpersonas aizdomās par nelegālu tiesas spriedumu izdošanu saistībā ar naudas atmazgāšanas shēmu.
Naudas atmazgāšana sākusies 2010.gadā. Atmazgāta nauda, ko "korumpēti politiķi nozaguši valdībai vai kas nopelnīta ar organizēto noziedzību". Nauda pārvietota no Krievijas kompānijām uz Eiropas Savienības (ES) bankām. Pārskaitījumi veikti caur Latviju, noskaidrojusi ASV bāzētā neatkarīgā organizācija Korupcijas un organizētās noziedzības izpētes centrs (The Organized Crime and Corruption Reporting Project, OCCRP).
Moldovas tiesneši leģitimizējuši šos līdzekļus ar fiktīviem spriedumiem.
OCCRP secinājis, ka naudas atmazgāšanā izmantota viena banka Latvijā un viena Moldovā, un 19 bankas Krievijā.
Līdz pagājušajam gadam Moldovas uzņēmējam Vjačeslavam Platonam piederēja 60% akciju Moldinconbank. Pagājušajā gadā viņš tika aizturēts Ukrainā un izdots Moldovai, lai tiktu apsūdzēts šajā naudas atmazgāšanas lietā. Viņa akcijas pašlaik kontrolē Moldovas centrālā banka.
Moldovas parlamenta paziņojumā teikts, ka Krievija nav sadarbojusies ar Moldovu šajā izmeklēšanā.
Moldovas parlamenta spīkers un premjerministrs ceturtdien tikās ar Krievijas vēstnieku, lai izteiktu oficiālu protestu.
Viņi aicināja Moldovas amatpersonas nedoties oficiālās vizītēs uz Krieviju, kamēr šī lieta nebūs atrisināta.