Uzrunājot sapulci tās atklāšanā, Lukašenko paziņoja, ka ārzemju "zibenskarš nav izdevies, mēs noturējām savu valsti".
Sapulcē tiks izskatīti aizvadītās piecgades rezultāti, kā arī sociāli ekonomiskās attīstības plāns 2021.-2025.gadam.
Forumā, kas ilgs divas dienas, piedalās 2700 cilvēki. Lielākā daļa delegātu ir deputāti, varai lojālo sabiedrisko organizāciju un darba kolektīvu pārstāvji.
Opozīcija iestājas pret foruma rīkošanu, uzskatot to par mēģinājumu leģitimizēt Lukašenko varu.
Kā alternatīvu šim pasākumam baltkrievu opozicionārs Valērijs Cepkala paziņojis par Baltkrievijas Demokrātiskā foruma izveidi.
Šajā tīmekļa platformā pilsoņi var izteikt viedokli par dažādām tēmām un iniciēt jaunu jautājumu apspriešanu.
Savukārt opozīcijas medijs Nexta Live mudinājis Baltkrievijas iedzīvotājus Visbaltkrievijas Tautas sapulces norises dienās rīkot jaunas protestus.
Baltkrievijas Iekšlietu ministrija savukārt brīdinājusi, ka foruma norises laikā nekādas nesankcionētas akcijas nepieļaus.
Kā liecina analītiskā centra Chatham House aptaujas dati, iedzīvotāji ir noskaņoti skeptiski pret varasiestāžu rīkoto forumu.
"Ir izplatīts viedoklis, ka Visbaltkrievijas Tautas sapulce ir kabatas struktūra, kas eksistē vienīgi Lukašenko interešu virzīšanai. Tas noved pie neuzticības un nevēlēšanās deleģēt šim orgānam jebkādas pilnvaras," skaidro aptaujas organizētāji.
Lukašenko decembrī piedāvāja daļu prezidenta pilnvaru nodot Visbaltkrievijas Tautas sapulcei.
Pirmo reizi šāds forums notika 1996.gada oktobrī pirms referenduma par izmaiņām Konstitūcijā. Kopš tā laika forums tiek rīkots ik pēc pieciem gadiem.