Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā -4 °C
Skaidrs
Svētdiena, 24. novembris
Velta, Velda
Lielbritānijas valdības vadītāja paziņojuma laikā ar grūtībām valdīja asaras

Meja nosauc demisijas datumu

Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja piektdien paziņoja, ka 7. jūnijā atkāpsies no konservatīvās partijas un attiecīgi arī valdības vadītājas amata. "Man par to ir un vienmēr būs dziļa nožēla, ka es nebiju spējīga nodrošināt Brexit," preses pasākumā pie Dauningstrītas rezidences paziņoja Meja.

Meja bija iepriekš solījusi, ka nosauks atkāpšanās datumu pēc vēl viena balsojuma par Brexit vienošanos, kurš parlamentā ticis noraidīts nu jau trīs reizes.

Uz viņu visu šo nedēļu tiek izdarīts spēcīgs spiediens demisionēt - konservatīvie un opozīcijā esošie leiboristi paziņoja, ka neatbalstīs viņas arī jaunākos Brexit procesa plānus.

Bija paredzēts, ka valdība piektdien publicēs Mejas Brexit likumprojektu, par kuru bija iecerēts balsot jūnija sākumā, taču ceturtdien valdība paziņoja, ka šos plānus atliek.

Tiek ziņots, ka ārlietu ministrs Džeremijs Hants ieteicis Mejai likumprojektu vispār atmest, bet iekšlietu ministrs Sadžids Džavids stingri iebilst pret ideju nodot Brexit vienošanos apstiprināšanai referendumā.

Meja martā apsolīja, ka atkāpsies no amata, tiklīdz parlaments apstiprinās viņas panākto Brexit vienošanos.

Gandrīz trīs gadus pēc referenduma, kurā 52% britu nobalsoja par valsts izstāšanos no Eiropas Savienības (ES), joprojām nav skaidrs, kad, kā un vai tas vispār notiks.

Lielbritānijas parlaments ir trīs reizes noraidījis Mejas panākto vienošanos ar Briseli par izstāšanās nosacījumiem. Rezultātā Meja piekrita pārējo ES dalībvalstu līderu piedāvājumu atlikt Brexit līdz, vēlākais, 31. oktobrim, lai novērstu haotisku Lielbritānijas izstāšanos no ES bez vienošanās jau aprīlī.

Top komentāri

Alla Borisovna
A
Principā par premjerministru tagad vajadzētu nākt Dāvidam Kemeronam, jo viņš to putru ievārīja.
.
.
BREXIT (britu tautas gribu) nevarēja realizēt tāpēc, ka ES dažādos veidos centās britus iedzīt stūrī, izmantojot visus paņēmienus, ieskaitot šantāžu, melus un demagoģiju. Pret BREXIT nostājās arī britu lielkapitāla pārstāvji parlamentā, un tā nu tautas griba nav realizēta. Impērija ES turpina savu uzvaras gājienu.
Reigans&Tečere
R
Kad nav vai sabiedrība nespēj sakatīt nopietnas problēmas pret kurām kopā jācīnās, tad sāk zaņimatsja huiņoj. Piem. PSRS armijā, jo mazāk bija noslogoti ar dienesta pienākumie, jo vairāk dauzīja viens otram purnus un savstarpēji ņirgājās. Kādreiz rietumu politiķiem un tautām bija vienots mērķis: ceļot kopējo labklājību un stiprinot savas valstis tika pierādīts pārākums pār melīgo un agresīvo ļaunuma impēriju PSRS. To veiksmīgi panāca. Pēc PSRS sabrukšanas nesaskatot draudus no čekistiski-bandītiskā Kremļa puses un dzīvojot augsta līmeņa labklājībā bez nopietnām problēmām labas idejas vārdā tika izveidota ES iekļaujot iepriekš PSRS okupētās valstis. ES pārvaldes institūcija EP ātri vien ķļuva par diezgan parazitējošu un kaitīgu birokrātu magavarzu. UK ku-kū politiķi redzot visu šo EP razpizdzajstvu un aiz ņehiuj dzelatjs izcepa Brexit iemaisot šajā visā huijņā savu tautu. Liela daļa tautas, lai būtu jautrāk protams nobalsoja par Brexit.....
Skatīt visus komentārus

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits