Jāatgādina, ka britu likumdevēju lielākos iebildumus ir izpelnījies "šķiršanās līgumā" iestrādātais plāns, kas paredz saglabāt atvērtu robežu un brīvu personu un preču kustību starp ES dalībvalsti Īriju un Apvienotās Karalistes sastāvā esošo Ziemeļīriju arī pēc Brexit. Plāns stātos spēkā tikai gadījumā, ja ES un briti nebūs vienojušies par nākotnes attiecībām līdz pārejas posma beigām 2020. gada 31. decembrī. Tādā gadījumā Apvienotā Karaliste turpinātu dalību ES muitas savienībā, bet Ziemeļīrija pakļautos atsevišķiem ES vienotā tirgus noteikumiem.
Briti un ES ir vienisprātis, ka robežkontroles atjaunošana Īrijas salā varētu apdraudēt pirms 20 gadiem panākto mieru. Tajā pašā laikā daudzi Brexit atbalstītāji Mejas Konservatīvajā partijā bažījas, ka atšķirīgs statuss Ziemeļīrijai var apdraudēt Apvienotās Karalistes pastāvēšanu un ka Britu salas uz visiem laikiem paliktu daļēji pakļautas ES likumiem.
Meja esot gatava doties uz Briseli un mudināt atkal atvērt diskusijas par "šķiršanās līgumu", bet no parlamentāriešiem esot skaidri jāpauž, kādas alternatīvas viņi redz pirms divām nedēļām noraidītajai Brexit "šķiršanās līguma" versijai.
Premjere otrdien aicināja deputātus dot viņai pēc iespējas vienbalsīgāku mandātu atgriezties Briselē uz tālākām sarunām par Brexit līgumu, kurā ES puse nekādas izmaiņas negrasās veikt.