Aizdomas radīja sarunu ieraksti, kas nonāca atklātībā plašāka politiskā skandāla ietvaros par varasiestāžu veikto aptuveni 20 000 cilvēku izspiegošanu.
Maķedonijas mediji ziņo, ka varas ļaunprātīgā izmantošanā apsūdzēts arī VMRO-DPMNE vadītājs Nikolass Gruevskis, kurš no 2006.gada līdz 2016.gadam ieņēma premjerministra amatu.
Apsūdzības izvirzītas 94 cilvēkiem un septiņiem uzņēmumiem un institūcijām, žurnālistiem atklāja īpašā prokurore Katica Janeva.
Viņa sacīja, ka tiks mēģināts panākt 18 personu aizturēšanu, tostarp partijas līdera, bet konkrētus politiķu vārdus neminēja. Taču mediji ziņo, ka runa ir par Gruevski.
Janeva sacīja, ka iegūti stingri pierādījumi par personu un organizētu grupu īstenotu varas ļaunprātīgu izmantošanu un likumu pārkāpšanu valsts iepirkumu procedūrās.
"Tiks pieradīts, ka aizdomās turamie ir atbildīgi par pastrādāto," viņa piebilda.
Gruevskis šīs apsūdzības nodēvēja par "klasisku politisko vajāšanu".
"VMRO-DPMNE Maķedonijā tiek uzbrukts, kā nekad agrāk. Šis ir politisks, nevis tiesvedības process," žurnālistiem sacīja Gruevskis, piebilstot, ka prokuroriem nav juridisku pierādījumu.
Noklausīšanās un izspiegošanas skandālu un sekojošās apsūdzības korupcijā 2015.gada sākumā cēla gaismā toreizējais opozīcijas līderis un tagadējais premjerministrs Zorans Zaevs, izraisot valstī dziļu politisko krīzi.
Pēc pirmstermiņa vēlēšanām, kuras tika izsludinātas protestu dēļ, sociāldemokrātu līderis Zaevs ieguva premjerministra amatu un 1.jūnijā Maķedonijas parlaments izteica uzticību jaunajai kreisi centriskajai valdībai.
Īpašā prokuratūra tika izveidota 2015.gada septembrī saskaņā ar vienošanos, ko partijas panāca skandāla pārvarēšanai. Tiesa tagad lems par prokuratūras prasību aizturēt 18 amatpersonas.