Interneta izsoļu vietnē ebay.com atrodami vairāk nekā 8000 piedāvājumu, kuros pieminēts lits. Līdztekus kolekciju un jubilejas monētām vai starpkaru laikā kaltajai Lietuvas naudai tur piesolīti arī tie liti, ar kuriem vēl pirms divām nedēļām varēja norēķināties veikalos.
Cenas ir ļoti dažādas. Piemēram, par 2010.gada izlaiduma viena lita monētu lielākoties tiek prasīti divi līdz divarpus dolāri (1,77 līdz 2,21 eiro), bet par deviņu monētu komplektu, kurā ietilpst visas monētas no viena centa līdz pieciem litiem - 6,99 dolāri.
Dārgāk piedāvāti liti, kas izņemti no apgrozības jau pirms vairākiem gadiem, bet starpkaru laika viena lita monēta novērtēta par 29 dolāriem.
Pēc eksperta teiktā, kolekcionāri litu izņemšanai no apgrozības gatavojušies jau sen un iepirkuši noteiktu sēriju naudaszīmes. Šīs naudas vērtība pieaug tikai pamazām. Piemēram, deviņdesmito gadu sākuma banknošu cenas augušas vidēji 20 reizes. Tas pats sakāms par monētām, tomēr kopumā par vērtīgu tiek uzskatīta tikai ļoti labi saglabājusies nauda.
"Ir vajadzīgas noteiktas zināšanas - nevar kaut ko akli iepirkt, jāinteresējas par noskaņojumu tirgū, nauda jāieliek aploksnēs, plastmasas kapsulās, jo saņurcītas naudaszīmes kolekcionārus neinteresē. Mūslaiku naudai jābūt ideālā stāvoklī, vēl nebijušai apgrozībā. Protams, ja nevar dabūt labas kvalitātes naudu, tad pērk tādu, kāda ir. Piemēram, Lietuvas Dižkunigaitijas monētas," stāstījis Laurinavičs.
Kā liecina Lietuvas Bankas dati, šobrīd kopējā iedzīvotāju rīcībā esošās naudas apjomā litu īpatsvars vēl ir 23%. Apgrozījumā vēl palicis vairāk nekā miljards litu banknotēs, monētās un kolekciju monētās.
Jau vēstīts, ka Lietuva gadumijā pievienojās eirozonai, kļūstot par tās 19. un, domājams, šobrīd arī pēdējo dalībvalsti. Kopš mēneša vidus visās tirdzniecības un pakalpojumu sniegšanas vietās Lietuvā vairs tiek pieņemti tikai eiro.