Kā ziņots, EK priekšsēdētājs Žans Klods Junkers paziņoja, ka Eiropas Savienības (ES) valstīm būs jāsadala 160 000 bēgļu, lai atslogotu Grieķiju un Ungāriju.
"Ja visa koncentrēšanās notiks uz bēgļu pārdales kvotām Eiropā, problēma netiks atrisināta, un patiesībā cilvēkiem tā ir ziņa, ka ir labi kāpt laivā un veikt šo bīstamo ceļojumu," uzrunājot parlamenta deputātus, norādīja Kemerons.
"Eiropai jānonāk pie savām atbildēm, tām valstīm, kas ietilpst Šengenas zonā. Lielbritānijai, kurai ir savas robežas, ir iespēja pieņemt neatkarīgus lēmumus," uzsvēra Apvienotās Karalistes premjers.
Lielbritānijai ir izņēmuma statuss attiecībā pret ES bēgļu un imigrācijas politiku, un Kemerons jau iepriekš bija skaidri pateicis, ka valsts neiesaistīsies nekādā kvotu sistēmā.
Tajā pašā laikā Kemerons pirmdien solīja uzņemt 20 000 sīriešu bēgļu nākamajos piecos gados no nometnēm pie kara plosītās valsts robežām.
Tomēr leiboristu opozīcija uzstāj, ka solījums neesot pietiekams, jo tas nerisinot to patvēruma meklētāju problēmu, kuri jau nelegāli ieradušies Eiropā.
Uz leiboristu pagaidu līderes Harietas Harmenas prasību atbildēt uz jautājumu, cik patvēruma meklētāju Lielbritānija uzņems šogad, Kemerons atteicās sniegt konkrētu atbildi.
"Mēs esam apsolījuši uzņemt 20 000 cilvēku, un es gribu, lai mēs strādājam pie tā," teica britu premjers.