"Francijas, Spānijas un Portugāles varasiestāžu rīcība nevar tikt uzskatīta par draudzīgu soli pret Bolīviju un Krieviju," teikts Krievijas Ārlietu ministrijas izplatītajā paziņojumā. "Liegums izmantot gaisa telpu pārlidojumam varēja radīt lidmašīnā esošo pasažieru, tostarp suverēnas valsts vadītāja, drošības apdraudējumu."
Jāatgādina, ka pastāvot aizdomām - lidaparātā varētu atrasties bēguļojošais bijušais ASV izlūkdienestu darbinieks Edvards Snoudens, Bolīvijas prezidenta lidmašīna otrdien bija spiesta veikt piespiedu nosēšanos Vīnē.
Kā paziņoja Bolīvijas ārlietu ministrs Dāvids Čokvejuanka, Francija, Spānija un Portugāle neļāva no Maskavas lidojošajai prezidenta lidmašīnai izmantot savu gaisa telpu, liekot mainīt lidaparātu maršrutu. Austrijas amatpersonas ziņoja, ka lidostas varasiestādes ar Moralesa atļauju pārmeklējušas prezidenta lidmašīnu, bet Bolīvijas valdība to noliedz.
Drošības analītiķi skaidro, ka Moraless nevarētu uzņemt Snoudenu savā lidmašīnā, pat ja to vēlētos, jo bēguļojošais slepenās informācijas publiskotājs atrodas Šeremetjevas lidostas tranzītzonā, un viņam liegta piekļuve tai lidostas daļai, kas ir aiz pasu kontroles. Savukārt Moralesa lidmašīna no Maskavas izlidoja no pavisam citas lidostas - Vnukovas lidostas.