Sji Dzjiņpins vizīti var uzskatīt par ļoti izdevušos, jo, neraugoties uz Vašingtonas un Briseles iebildumiem, Itālija kļuva par pirmo no G7 (pasaules septiņas industriāli attīstītākās demokrātijas) valstīm, kas pievienojušās Pekinas Viena josla, viens ceļš iniciatīvai, ko mēdz dēvēt arī par "jauno zīda ceļu". Rietumi uz šo ķīniešu infrastruktūras lielprojektu lūkojas ar neslēptām aizdomām.
Savukārt Francijā, kuras prezidents Emanuels Makrons ir pārmetis citām Eiropas valstīm naivumu attiecībās ar Ķīnu, Sji Dzjiņpins parakstīja vienošanos par 300 Airbus pasažieru lidmašīnu iegādi.
Izolacionisma draudi
Ķīnas līdera piecu dienu ilgā oficiālā vizīte Eiropā finišēja vakar Francijas galvaspilsētā Parīzē, kur viņš tikās ar Eiropas Komisijas (EK) prezidentu Žanu Klodu Junkeru, Vācijas kancleri Angelu Merkeli un namatēvu Emanuelu Makronu.
Pēc tikšanās, kas noritēja Elizejas pilī, līderi paziņoja, ka sarunas galvenais temats bija izaicinājumi multilaterālismam jeb daudzpusējai starptautiskajai sadarbībai un brīvai globālai tirdzniecībai, ko apdraud atsevišķu lielvalstu pieaugošais izolacionisms. Viņi uzsvēra, ka ES un Ķīnai jāsadarbojas cīņā pret klimata pārmaiņām un strādājot pie Pasaules Tirdzniecības organizācijas reformēšanas, ziņo raidorganizācija Deutsche Welle.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena trešdienas, 27. marta, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!