Ar šādu paziņojumu Kačiņskis nāca klajā pēc Polijas parlamentā aizvadītajām debatēm par Eiropas Savienības (ES) fiskālās disciplīnas līguma ratifikāciju. Debašu laikā Polijas premjerministrs Donalds Tusks aicināja visā valstī rīkot pozitīvas diskusijas par pievienošanos eirozonai. Fiskālās disciplīnas līguma normas Polijai būtu saistošas ar brīdi, kad tā kļūtu par eirozonas dalībvalsti.
Kačiņska partija "Likums un taisnīgums" iestājas pret šo līgumu, norādot, ka tādējādi tiks palielinātas Briseles pilnvaras dalībvalstu nacionālo budžetu jautājumos. "Fiskālās disciplīnas līgums būtiski ierobežos mūsu suverenitāti, nekādā veidā nekalpojot Polijas interesēm," preses konferencē piebilda Kačiņskis.
Trešdien Polijas parlamentā gaidāms balsojums par likumprojektu fiskālās disciplīnas līguma ratificēšanai. Lai gan iepriekš bija izskanējis, ka Kačiņska partija balsojumā nepiedalīsies, šādi paužot savu protestu, politiķis otrdien apliecināja, ka Likums un taisnīgums balsojumā piedalīsies. Taču Kačiņskis uzsvēra, ka šoreiz viņa partija neatzīs vienkāršu vairākumu, ar kuru likumprojektu var pieņemt ar 50% deputātu atbalstu plus vēl viena likumdevēja balsi. Pēc Kačiņska domām, fiskālās disciplīnas līguma ratificēšanai nepieciešams divu trešdaļu vairākums.
Politiķis arīdzan apliecināja, ka viņa vadītais politiskais spēks ir gatavs šajā jautājumā vērsties Konstitucionālajā tiesā, lai pierādītu, ka līguma ratificēšanai nepieciešams divu trešdaļu vairākums. Sagaidāms, ka par līguma ratificēšanu balsos četras partijas - premjerministra Tuska pārstāvētā Pilsoniskā platforma, Polijas Zemnieku partija (PSL), kā arī Demokrātiskā kreiso alianse (SDL) un Palikota kustība. Šīm partijām parlamenta apakšpalātā ir 303 no 460 deputātu balsīm. Pret fiskālās disciplīnas līguma ratificēšanu plāno balsot Kačiņska vadītā partija Likums un taisnīgums, kā arī partija Solidaritāte Polija (SP), kam kopā ir 155 deputātu balsis.