Kā atzina jaunais valdības vadītājs, ja Grieķija nespētu ieviest starptautisko kreditoru pieprasītās reformas, tai varētu nākties pamest eirozonu.
Savā pirmajā uzrunā parlamentam kopš apstiprināšanas amatā Papadems sacīja, ka līdz šim gūti zināmi panākumi parādu krīzes pārvarēšanā, taču uzsvēra, ka priekšā vēl daudz darāmā, lai Grieķija varētu saglabāt eiro.
"Jaunā sadarbības valdība un es personīgi - mēs šajā izšķirošajā brīdī uzņemamies atbildību, jo valsts dalība eirozonā ir apdraudēta," norādīja jaunais premjerministrs.
Viņš solīja turpināt sava priekšgājēja - Georga Papandreu - vadītās valdības aizsāktās reformas, vienlaikus brīdinot, ka tuvāko mēnešu laikā gaidāmi arī jauni pasākumi.
"Lai turpinātu ekonomikas attīrīšanas un restrukturizācijas pūliņus, pirmkārt, ir jāturpina Grieķijas monetārais un ekonomiskais atbalsts no Eiropas sabiedrotajiem un Starptautiskā Valūtas fonda," uzsvēra Papadems. "Un, otrkārt, ir jāievieš jaunā ekonomikas korekcijas programma, kuras mērķis ir ātrākā un efektīvākā veidā risināt fiskālā deficīta problēmu un pilnībā atjaunot un uzlabot konkurētspēju."
Papadems atklāja, ka jaunās valdības prognozes liecina - budžeta deficīts šogad būs mērāms "aptuveni deviņos procentos" no iekšzemes kopprodukta (IKP), salīdzinot ar 15,7% 2009.gadā un 10,6% pērn.
"Galvenais šīs valdības uzdevums, kā to lēmuši politiskie līderi prezidenta vadībā, ir īstenot Eiropas Savienības samita lēmumus un ieviest ar šiem lēmumiem saistītos ekonomiskos pasākumus," skaidroja jaunais premjerministrs.
LETA jau ziņoja, ka eirozonas līderi pagājušajā mēnesī vienojās piešķirt Grieķijai otro glābšanas programmu - simts miljardu eiro lielu aizdevumu, privāto investoru turēto Grieķijas parādsaistību norakstīšanu aptuveni tikpat lielā apmērā un vēl 30 miljardus eiro garantiju veidā.