"Es pati sevi neizvirzīšu prezidenta amatam. Jums - parlamenta deputātiem - ir tādas tiesības. Ja parlamenta deputāts mani izvirzīs, es piekritīšu. Jā, esmu gatava to darīt. Jā, esmu gatava uzņemties atbildību," teica bezpartejiskā ministre, kuru amatam virzīja valdošā Reformu partija.
Brīvā partija otrdien paziņoja, ka rīkos atklātas sarunas, lai iepazītu cilvēku, kas publiski minēti kā piemēroti prezidenta amata kandidāti, pozīciju. Pirmā tikšanās ar Kaljurandu notika sestdien.
Bez Kaljurandas Brīvā partija ceturtdien Tartu plāno tikšanos ar bijušo tieslietu kancleru Allaru Jeksu, 6.maijā Tallinā plānota tikšanās ar politiķi un žurnālistu Indreku Tarandu, bet 13.maijā Tallinā - ar rakstnieku un politiķi Jāku Jeerītu, kurš ir bijis Igaunijas aizsardzības ministrs.
Iepriekš Jeerīts paziņoja, ka plāno kandidēt prezidenta vēlēšanās, bet Jekss un Tarands tādu iespējamību pagaidām nav komentējuši. 16.aprīlī bijušais Eiropas Komisijas viceprezidents, Reformu partijas goda priekšsēdētājs un bijušais Igaunijas premjers Sīms Kallass paziņoja par nodomu kandidēt prezidenta vēlēšanās.
Pašlaik Kaljuranda sabiedriskās domas aptaujās ir populārākā iespējamā Igaunijas prezidenta amata kandidāte.
Pašreizējā Igaunijas prezidenta Tomasa Hendrika Ilvesa otrais piecu gadu amata termiņš noslēdzas 2016.gada oktobrī. Viņš nedrīkst kandidēt uz trešo amata termiņu.
Gaidāms, ka prezidenta vēlēšanas Igaunijā notiks 29.augustā. Nepieciešamības gadījumā elektoru kolēģijas balsojums plānots 24.septembrī.
Igaunijā valsts prezidentu ievēlē parlaments. Lai kļūtu par prezidentu, kandidātam ir jāsaņem vismaz divu trešdaļu parlamenta deputātu atbalsts. Ja neviens no prezidenta amata kandidātiem pirmajās divās kārtās to negūst, prezidentu ievēlē elektoru kolēģija, kurā ietilpst parlamenta deputāti un pašvaldību pārstāvji.