Par premjerministru bija plānots izvirzīt bijušo Eiropas Centrālās bankas (ECB) viceprezidentu Luku Papademu, kurš ir Eiropā labi pazīstams ekonomists, bet viņa izvirzīšanā radās problēmas un ir jāmeklē cits kandidāts premjera amatam.
Abas galvenās Grieķijas politiskās partijas - valdošā sociālistiskā partija PASOK un labējā opozīcijas partija "Jaunā demokrātija" - vēlējās PASOK biedru Papademu par premjeru, lai tiktu atjaunota starptautiskās sabiedrības uzticēšanās Grieķijai.
"Papadema kandidatūra ir saskārusies ar problēmām, kuras saistītas ar abām partijām," sacīja viens no ziņu avotiem, kas vēlējās saglabāt anonimitāti.
Daži Grieķijas mediji ziņoja, ka Papadems uzstādījis nosacījumus, kas partijām ir nepieņemami. Citi Grieķijas mediji vēstīja, ka iebildumus izteicis finanšu ministrs Evangels Venizels, jo Papadems gribējis mainīt valdības ekonomistu komandu.
Grieķijas medijos kā iespējami premjera kandidāti ir minēti parlamenta spīkers Filips Pecalniks un sociālistu parlamentārietis Apostols Kaklamanis, tomēr abi noliedz, ka būtu izraudzīti šim amatam.
Ziņu avots valdībā pirms tam pavēstīja, ka aizejošais premjers Georgs Papandreu trešdien ap pulksten 12 tiksies ar prezidentu Karolu Papuliju un trešdien tiks paziņota jaunā valdošā koalīcija.
Papandreu otrdien aicināja savas valdības ministrus iesniegt atlūgumus, lai atvieglotu jaunā ministru kabineta veidošanas procesu, un pateicās valdības locekļiem par darbu.
Grieķijas politiķu sarunās svētdienas vakarā tika panākta vienošanās par nacionālās vienotības valdības veidošanu. Galvenās politiskās partijas - PASOK un "Jaunā demokrātija" - ir vienojušās par ārkārtas vēlēšanu rīkošanu 19.februārī.
Papandreu iepriekš uzstāja, ka nacionālas vienotības valdība jāveido, lai īstenotu glābšanas plāna nosacījumus, ko pagājušajā mēnesī pēc intensīvām sarunām vienojās Eiropas Savienības (ES) līderi, un Grieķija varētu saņemt starptautiskā aizdevuma kārtējo maksājumu.