Tā ir jaunākā iniciatīva Eiropas valstīs cīņā pret tiešsaistes rasismu, antisemītismu, seksismu un homofobiju.
Par prezidenta Emanuela Makrona partijas ierosinātā likumprojekta pirmā panta pieņemšanu balsoja 31 Francijas parlamenta apakšpalātas deputāts, seši bija pret, bet četri deputāti atturējās. Likumprojekts izstrādāts pēc līdzīga Vācijas likuma parauga.
Jaunais likumprojekts paredz, ka sociālo mediju vietnēm varēs noteikt līdz 1,25 miljonu eiro lielu sodu par likuma normu nepildīšanu.
Galīgais balsojums par likumprojektu gaidāms otrdien.
Pārējās likumprojekta daļās ietverts ierosinājums izveidot identiskas pogas visās sociālo mediju platformās un tiešsaistes meklētājos, kas ļautu lietotājiem ziņot par acīmredzami naidpilniem un nelikumīgiem vēstījumiem.
"Mums nevajadzētu ar iecietību internetā izturēties pret to, pret ko mēs ar iecietību neizturamies uz ielas," trešdien uzrunā parlamentā norādīja melnādainā deputāte Laetitija Avija, kas izstrādāja šo likumprojektu. Viņa atzina, ka vairs nespēj izturēt terorizēšanu, ko pret viņu vērš sociālo mediju tā dēvētie troļļi.
Likumprojekta kritiķi gan norāda, ka tajā pārāk liela vara dota tiešsaistes platformām, kurām jākļūst par tiesnešiem.
Francijas parlamenta deputāti trešdien līdz vēlam vakaram diskutēja par likumprojektu, mēģinot precizēt, ko nozīmē "acīmredzami naidpilna" ziņa vai video.
Viņi šajā formulējumā iekļāvuši noziegumu pret cilvēci attaisnošanu, bet nav iekļāvuši naidīgus komentārus par Izraēlas valsti.
ļuļa