Salas, kuras Londonas pārvaldījumā atrodas jau kopš XIX gadsimta, pēdējos gados kļuvušas par Lielbritānijas un Argentīnas strīdu objektu, jo abas valstis aizstāv savas tiesības uz noteikšanu pār nelielo teritoriju. Analītiķi uzskata, ka senais teritoriālais strīds ir uzšķīlies ar jaunu sparu, jo vairākas britu enerģētikas kompānijas ir sākušas iespējamo naftas ieguvju izpēti ap Folklendām.
Salu gubernators Naidžels Heivuds uzskata, ka folklendiešu balsojuma iznākums ir spēcīgs signāls visai pasaulei: «ANO pamatprincips nosaka, ka cilvēkiem ir tiesības uz pašnoteikšanos, tādēļ nevar būt skaidrāk izteikta folklendiešu vēlme uz pašnoteikšanos, kā tik pārliecinošs «jā» balsojums.»
Viņam pievienojās Lielbritānijas premjerministrs Deivids Kamerons, kurš uzskata, ka arī Argentīnai ir jāciena Folklenda salu iedzīvotāju izvēle. «Folklenda salas atrodas tūkstošiem jūdžu tālu, bet to iedzīvotāji ir briti no matu galiņiem līdz papēžiem, un viņiem ir jāzina, ka mēs vienmēr viņus aizsargāsim,» teica D. Kamerons.
Argentīnas valdība vēl pirms referenduma paziņoja, ka tas ir nelikumīgs, jo salās dzīvojošie esot kolonizatoru pēcteči, kam nav tiesības izlemt salu nākotni.