"Uztraukums par iespējamu eirozonas sabrukumu ir krietni pārspīlēts," norādīja Fitch analītiķis Deivids Reilijs.
Aģentūra ir pārliecināta, ka eirozonas sabrukuma sekas būs pārāk lielas, lai pieļautu kaut vienas valsts izstāšanos no tās.
Bēgšana no eirozonas Grieķijai būs ekonomiski neizdevīga, taču, pieņemot, ka Atēnas brīvprātīgi un ar citu eirozonas valstu piekrišanu atgriezīsies pie nacionālās valūtas, tiktu radīts bēdīgs precedents, kas iedragās eirozonas vienotību un mazinās dalībvalstu vēlmi ievērot savas saistības.
Jāatgādina, ka laikraksts Kathimerini, atsaucoties uz kādu anonīmu informācijas avotu, otrdien vēstīja, ka Grieķijas premjerministrs Georgs Papandreu apsver iespēju rīkot referendumu, lai noskaidrotu, vai valstij vajadzētu turpināt cīnīties ar parādsaistību krīzi eirozonā vai ārpus tās. Taču Grieķijas valdība šo informāciju jau noliegusi.
Daļa ekonomistu uzskata, ka Grieķijas atteikšanās no eiro pašreizējā situācijā būtu mazākais no ļaunumiem.
Atgriešanās pie drahmas, kuru valdība varētu devalvēt pēc saviem ieskatiem, palīdzētu paaugstināt Grieķijas preču starptautisko konkurētspēju un padarīt valsti krietni pievilcīgāku ārvalstu tūristiem, skaidro analītiķi.
Taču citi eksperti norāda, ka šāds lēmums radītu katastrofālas sekas - masveidā no bankām tiktu izņemti noguldījumi, no valsts aizplūstu kapitāls un darbaspēks.