"Militārais režīms turpina vardarbību un dzen valsti strupceļā. Tādēļ mēs palielinām spiedienu, lai panāktu armijas sēšanos pie sarunu galda," pēc ES Ārlietu padomes videokonferences paziņoja Vācijas ārlietu ministrs Heiko Māss.
Eiropas diplomāti ziņo, ka divi Mjanmas uzņēmumi, kam piemērotas sankcijas, ir Mjanmas Ekonomiskā korporācija (MEC) un Mjanmas Ekonomiskais holdings (MEHL). Šie uzņēmumi dominē alkohola, cigarešu un citu preču tirdzniecībā.
Amatpersonas, kam piemērotas sankcijas, ir galvenokārt no valdošās Valsts administratīvās padomes, kas, kā tiek uzskatīts, ir atbildīga par demokrātijas graušanu Mjanmā, atklāja Eiropas diplomāti.
Sankcijas stāsies spēkā, kad tiks publicētas ES oficiālajā žurnālā.
Pagājušajā mēnesī ES piemēroja sankcijas Mjanmas huntas līderim un vēl desmit amatpersonām saistībā ar 1.februārī notikušo apvērsumu un protestu apspiešanu.
Kopš 1.februāra puča Mjanma iestigusi krīzē, simtiem tūkstošiem protestētāju demonstrācijās pieprasot demokrātijas atjaunošanu valstī.
Hunta cenšas puča pretinieku kustību apslāpēt, lietā liekot nāvējošu spēku, un ir nogalinājusi vairāk nekā 730 cilvēkus, kā arī aizturējusi aptuveni 3100 aktīvistus, žurnālistus un disidentus.
Starptautiskā sabiedrība huntu nosoda par spēka pielietošanu pret neapbruņotiem civilistiem, vēršot sankcijas pret huntas līderiem, viņu ģimenēm un ar armiju saistītiem uzņēmumiem.
ASV un Lielbritānija jau ir piemērojušas sankcijas MEC un MEHL, un Vašingtona piemērojusi sankcijas arī Mjanmas valsts dārgakmeņu ieguves uzņēmumam.