Finansējums atbalstīs jaunus nozīmīgus vides un klimata projektus 11 Eiropas Savienības (ES) valstīs - Kiprā, Čehijā, Dānijā, Igaunijā, Somijā, Francijā, Latvijā, Lietuvā, Nīderlandē, Polijā un Slovēnijā. Projekti veicina zaļo atveseļošanu no Covid-19 pandēmijas un atbalsta Eiropas zaļā kursa mērķus līdz 2050.gadam padarīt ES klimatneitrālu un panākt nulles piesārņojumu.
Pēc EK paustā, tie ir piemēri darbībām, kuru mērķis ir sasniegt galvenos Eiropas zaļā kursa mērķus saskaņā ar ES Biodaudzveidības stratēģiju 2030.gadam un ES aprites ekonomikas rīcības plānu. Integrēto projektu īpatnība ir apstāklis, ka tie dalībvalstīm palīdz izmantot papildu ES finansējuma avotus, to vidū lauksaimniecības fondus, struktūrfondus, reģionālos un pētniecības fondus, kā arī nacionālos līdzekļus un privātā sektora investīcijas. Kopumā paredzams, ka 11 projekti piesaistīs vairāk nekā 10 miljardus eiro papildu līdzekļu, ievērojami papildinot šodien piešķirtos līdzekļus, kas ļaus panākt reālas pārmaiņas uz vietas.
Programma Life ir ES instruments vides un klimatrīcības pasākumu finansēšanai. Tā darbojas kopš 1992.gada un visā ES un ārpus tās robežām ir līdzfinansējusi vairāk nekā 5500 projektu. EK programmas Life finansējumu laikposmam no 2021. līdz 2027.gadam ir palielinājusi par gandrīz 60%. Tagad tas ir 5,4 miljardi eiro. Programmai Life patlaban ir četras apakšprogrammas: daba un bioloģiskā daudzveidība, aprites ekonomika un dzīves kvalitāte, klimata pārmaiņu mazināšana un pielāgošanās tām, un pāreja uz tīru enerģiju.
Programma Life nodrošina finansējumu integrētajiem projektiem. Šie projekti atbalsta ES vides un klimata tiesību aktu un rīcībpolitiku īstenošanu reģionālā, vairāku reģionu, valstu vai starpvalstu līmenī. Tie dalībvalstīm palīdz panākt atbilstību svarīgiem ES tiesību aktiem sešās jomās: dabas aizsardzība, ūdens, gaiss, atkritumu apsaimniekošana, klimata pārmaiņu mazināšana un pielāgošanās klimata pārmaiņām.