"Mēs apspriedīsim steidzamus jautājumus un izskatīsim situāciju Vidusjūras austrumos, Baltkrievijas prezidenta vēlēšanas, kā arī notikumu attīstību Libānā," Twitter raksta Borreljs.
ES norāda, ka nopietnu pamatu bažām rada situācija Baltkrievijā pēc prezidenta vēlēšanām, kurās atbilstoši oficiālajiem datiem uz sesto pilnvaru termiņu pārvēlēts Aleksandrs Lukašenko, ko opozīcija noraida, un pieaugušais saspīlējums Grieķijas un Turcijas starpā par naftas un gāzes izpētes darbiem Vidusjūras austrumos.
Piektdienas sēde notiks videokonferences formātā, kas nozīmē, ka ES ministri nevarēs pieņemt politiskus lēmumus, bet varēs, piemēram, uzdod amatpersonām izskatīt pieejamās izvēles iespējas.
"Tas paātrinās konkrētas rīcības pieņemšanas procesu," pavēstīja ES avots.
Saeimas Eiropas lietu komisija 14.augustā slēgtā sēdē plkst.9 plāno spriest par Latvijas nacionālo pozīciju šai sanāksmei.
Ārlietu ministriem nākamā oficiālā tikšanās paredzēta 27.-28.augustā Berlīnē, lai sagatavotu ES līderu samitu Briselē 24.-25.septembrī.
ES otrdien paziņoja, ka Baltkrievijā notikušās prezidenta vēlēšanas nav bijušas nedz brīvas, nedz godīgas.
Borreljs, otrdien nākot klajā ar paziņojumu visu 27 ES dalībvalstu vārdā, pavēstīja, ka ES izvērtēs savas attiecības ar Baltkrieviju, un, iespējams, "īstenos pasākumus pret tiem, kas atbildīgi par vardarbību, nepamatotajām aizturēšanām un vēlēšanu noteikumu falsificēšanu".
Jau vēstīts, ka svētdien notikušajās Baltkrievijas prezidenta vēlēšanās līdzšinējais valsts galva Aleksandrs Lukašenko ieguvis 80,08% balsu, bet opozīcijas kandidāte Svetlana Tihanovska - 10,9%, liecina oficiālie provizoriskie rezultāti. Opozīcija uzstāj, ka vēlēšanu rezultāti ir viltoti.
Pēc vēlēšanām Baltkrievijā izcēlušies protesti pret Lukašenko, kas izvērtušies sadursmēs ar drošības spēkiem. Vismaz viens cilvēks ir gājis bojā.
Borreljs aicināja Baltkrieviju nekavējoties atbrīvot visus protestu laikā aizturētos cilvēkus.
Pievienota 6. rindkopa