"Šobrīd Eiropas līmenī tiek spriests par humānu risinājumu, lai "brīvprātīgo koalīcija" uzņemtu šos bērnus," teikts valdības paziņojumā.
Berlīne ir gatava uzņemt atbilstošu daļu, teikts paziņojumā.
"Mēs gribam atbalstīt Grieķiju šajā sarežģītajā situācijā, kad Grieķijas salās ir no 1000 līdz 1500 bērniem," teikts valdības paziņojumā pēc kancleres Angelas Merkeles vadītās kristīgo demokrātu un sociāldemokrātu koalīcijas līderu sarunām, kas ilga vairāk nekā septiņas stundas.
Bažas par nepilngadīgo migrantu likteni kļuvušas lielākas, ņemot vērā, ka viņiem nepieciešama medicīniskā palīdzība vai arī ka viņi Grieķijā ieradušies vieni, nevis kopā ar kādu pieaugušo.
Aicinājumi pēdējā laikā izskan arvien skaļāk, jo Grieķija pakļauta intensīvam spiedienam, jo Turcija paziņojusi, ka turpmāk vairs migrantus neatturēs no došanās tālāk ES virzienā.
Pēdējās nedēļas laikā migranti vairākkārt mēģinājuši ielauzties no Turcijas Grieķijā, kas savukārt izraisījis sadursmes starp robežpārkāpējiem un Grieķijas policiju, kas pret viņiem likusi lietā asaru gāzi un ūdens lielgabalus.
Krīzei nemazinoties, sarunām ar ES pirmdien Briselē gaida ierodamies Turcijas prezidentu Redžepu Tajipu Erdoganu.
Ankara un ES 2016.gadā panāca vienošanos, kas paredz, ka Brisele piešķirs miljardus eiro palīdzībai apmaiņā pret Turcija apņemšanos apturēt migrantu plūsmu.
Ankara vairākkārt apsūdzējusi ES, ka tā solījumus nepilda.
ļuļa
Viss Dienas stulbeņu un idiotu
VVZ