Kanādas tirdzniecības ministre Kristija Flīlanda piektdien pēc tikšanās ar Valonijas reģionālās valdības vadītāju sacīja, ka CETA parakstīšana kļuvusi neiespējama, tomēr Eiropas Parlamenta prezidents Martins Šulcs pauda cerību, ka līgumu vēl var izdoties glābt.
Vairāki avoti ES ziņo, ka Eiropadomes prezidentam Donaldam Tuskam pirmdien plānota tikšanās ar Mišelu un Eiropas Komisijas (EK) prezidentu Žanu Klodu Junkeru, bet pēc tam saruna ar Kanādas premjerministru Džastinu Trudo.
ES ir brīdinājusi, ka Beļģijai nespējot izlemt par atbalstu CETA, tiks atcelts ceturtdien paredzētais ES un Kanādas samits, kurā bija paredzēts parakstīt līgumu.
Sarunas par CETA tika pabeigtas jau 2014.gadā, taču, Eiropā pieaugot pretestībai, tā ieviešana tika kavēta. Līgums apvienotu 500 miljonus cilvēku apdzīvoto ES ar pasaulē desmito lielāko ekonomiku.
Līguma pretinieki uzstāj, ka tas dod pārlieku lielu varu daudznacionālajām kompānijām, kā arī apdraud vides un patērētāju aizsardzības standartus.
Aktīvisti arī norāda, ka CETA rada bīstamu precedentu, kas pavērs ceļu līdzīga līguma noslēgšanai starp ES un ASV jeb TTIP.