Erdogans sacījis Putinam, ka Turcija "neatzīs nevienu soli pret Ukrainas suverenitāti un teritoriālo integritāti", pavēstīja Erdogana birojs, piebilstot, ka tā ir Ankaras "principiālā nostāja".
NATO dalībvalsts Turcija, kas uztur draudzīgas attiecības gan ar Krieviju, gan Ukrainu, cenšas kļūt par vidutāju šajā krīzē.
"Militārs konflikts nevienam par labu nenāks," telefonsarunas gaitā Putinam sacījis Erdogans, piebilstot, ka Ankara par prioritārām uzskata diplomātiju un dialogu.
"Turcija ir gatava darīt savu daļu darba, lai mazinātu spriedzi un saglabātu mieru," Erdogans sacījis Putinam.
Kā savukārt pavēstīja Kremlis, Putins Erdoganam klāstījis, ka tā bijusi "nepieciešamība" - atzīt Donbasa separātiskos veidojumus.
Lēmums pieņemts "apstākļos, kad Ukrainas varasiestādes izvērsušas agresiju Donbasā un kategoriski atteikušās" pakļauties miera vienošanās nosacījumiem, skaidroja Kremlis.
Saasinoties krīzei ap Ukrainu, Erdogans pārtrauca vizīti Āfrikas valstīs un otrdienas vakarā atgriezās Turcijā.
Erdogans vēl otrdien telefonsarunā Ukrainas prezidentam Volodimiram Zelenskim sacīja, ka "Putina veiktā tā dēvēto republiku atzīšana" ir nepieņemama.
Turcijas prezidents centies sarīkot trīspusēju samitu, lai mazinātu spriedzi.
Erdogans 2014.gadā asi kritizēja Krievijas veikto Krimas okupāciju un vēlāko aneksiju.
Situācija Ukrainā ir saasinājusies pēc Putina pirmdienas lēmuma atzīt tā dēvēto Donbasa "tautas republiku" neatkarību. Otrdien Krievijas Federācijas padome, pamatojoties uz Putina lūgumu, pilnvaroja viņu oficiālai karaspēka ievešanai jau astoņus gadus faktiski okupētajās teritorijās Ukrainas austrumos.