Vācijas kanclere Angela Merkele apsveica Riti pa telefonu. "Es ar prieku gaidu, ka turpināsies sadarbība kā draugiem, kaimiņiem un eiropiešiem," sacīja Merkele, kuras teikto citēja viņas preses sekretārs Štefens Zeiberts vietnē Twitter.
Ritem piezvanīja un viņu apsveica arī Eiropas Komisijas prezidents Žans Klods Junkers. "Balsojums par Eiropu, balsojums pret ekstrēmistiem," šajā telefonsarunā sacīja Junkers.
Bijušais Zviedrijas premjerministrs Karls Bilts vietnē Twitter komentēja Rites uzvaru ar tekstu: "Augstāka vēlētāju aktivitāte un skaidra uzvara Nīderlandē tiem, ko mēs varētu saukt par cienījamu centru. Iedrošinoši visiem."
Daudzi Eiropas politiķu komentāri vairāk koncentrējās uz Vildersa nespēju nākt pie varas, jo viņa Brīvības partija (PVV) ieguvusi tikai 19 no 150 parlamenta deputātu vietām.
"Sveicieni nīderlandiešiem par galēji labējo nākšanas pie varas novēršanu," tvītoja Francijas ārlietu ministrs Žans Marks Ero.
Itālijas premjerministrs Paolo Džentiloni Twitter ierakstīja "Nav #Neksita. Pret ES noskaņotie labējie ir zaudējuši vēlēšanās Nīderlandē."
Vācijā, kur šogad gaidāmas parlamenta vēlēšanas, vairāki politiķi pauda atvieglojumu par Rites palikšanu pie varas un Vildersa neveiksmi.
Vācijas ārlietu ministrs Zigmārs Gabriels nosauca Nīderlandes vēlēšanu rezultātu par uzvaru Eiropai.
Merkeles Kristīgo demokrātu savienības (CDU) māsaspartijas Bavārijā Kristīgi sociālās savienības (CSU) līderis Horsts Zēhofers sacīja, ka jūtas atvieglots.
"Nacionālas nozīmes vēlēšanu laikā nopietnās pilsoniskās partijas iegūst balsis, kad tās sniedz tautai pārliecinošas atbildes uz jautājumiem," teica Zēhofers.
Viņš tomēr brīdināja, ka Nīderlande var nebūt indikators tam, kas notiks Francijā gaidāmajās prezidenta vēlēšanās, starp kuru galvenajiem kandidātiem ir galēji labējās Nacionālās frontes līdere Marina Lepena.
nu nu
jā....
Balsojums pret ekstrēmistiem