Atbilstoši izdevuma rīcībā esošajai informācijai, likumprojekta sākotnējā versijā bijis paredzēts pilnībā likvidēt komisijas maksu par darījumiem ar debetkartēm, tomēr pēc tam nostāja mainīta, un tagad ES rosina noteikt maksimālo komisijas maksu 0,2% apmērā no darījuma summas, un attiecināt šādus griestus kā uz norēķiniem ar debetkartēm, tā uz norēķiniem ar kredītkartēm.
Jāpiebilst, ka pašlaik Eiropas Savienības valstīs pastāv dažādas komisijas maksas par norēķiniem ar kartēm. Tā Dānijā komisijas maksa par norēķiniem ar debetkartēm ir tikai 0,1% no darījuma summas, kamēr Polijā – 1,6%. Savukārt par norēķiniem ar kredītkartēm Francijā jāmaksā 0,5%, bet Vācija – 1,8% no darījuma summas.
Izdevums norāda, ka iecerēto ierobežojumu noteikšana samazinās kompāniju Visa un MasterCard ienākumus par aptuveni 4,5 miljardiem eiro (par 2,3 miljardiem samazināsies ienākumi no debetkaršu, bet par aptuveni 2,2 miljardiem eiro – no kredītkaršu apkalpošanas).
2011. gadā Eiropas Savienībā bija izsniegts aptuveni 727 miljoni norēķinu karšu, kuru kopējais apgrozījums sasniedza 1, 9 triljonus eiro. Mazumtirgotāji par karšu apkalpošanu samaksāja kopumā 13 miljardus eiro. Visa aizņem 41, 6 %, bet MasterCard – 48, 9% no Eiropas norēķinu karšu tirgus, norāda Financial Times.
Jāatgādina, ka ASV šobrīd turpinās vēl 2005. gadā aizsācies skandāls starp mazumtirdzniecības uzņēmumiem un Visa un MasterCard. Tirgotāji vērsās tiesā, paužot neapmierinātību par augstajām komisijas maksām, kuras no viņiem iekasē banku karšu kompānijas – ASV tie ir 25 miljardi dolāru gadā. 2012. gada novembrī tika panākta vienošanās, ka Visa un MasterCard samazinās komisijas maksas līdz 0,1% procentam, kā arī izmaksās tirgotājiem kopumā 7,2 miljardus dolāru lielas kompensācijas, tomēr daudzus uzņēmumus šī vienošanās neapmierina, un tiesās turpinās domstarpību risināšana.