EK viceprezidente un ES tieslietu komisāre Vivjena Redinga, uzrunājot Eiropas Parlamentu (EP), paziņoja, Briselei būs jāiejaucas, ja pastāvēs reāls risks, ka var tik pārkāptas Eiropas pamata vērtības.EK pagaidām vēl tikai pēta Ungārijas gadījumu, bet Redinga uzsvēra, ka Brisele negaidīs līdz jūnijam, lai pieņemtu lēmumu. ES amatpersonas gatavojas apspriest Ungārijas gadījumu samitā jūnijā.
EK jau pagājušajā gadā sāka divas tā dēvētās pārkāpuma procedūras pret Ungāriju, tomēr tās neatturēja Ungārijas premjerministra Viktora Orbana partiju izmantot divu trešdaļu vairākumu parlamentā, lai apstiprinātu izmaiņas konstitūcijā, par kurām satraukumu jau iepriekš bija paudušas ne tikai Ungārijas opozīcijas partijas un pilsoniskās organizācijas, bet arī Brisele un Vašingtona.
11.martā apstiprinātie konstitūcijas grozījumi ierobežo Ungārijas Konstitucionālās tiesas pilnvaras un no jauna apstiprina virkni pretrunīgi vērtētu likumu, kurus tiesa pēdējo mēnešu laikā bija anulējusi.
Grozījumi arī paredz, ka Konstitucionālajai tiesai vairs nebūs pilnvaru anulēt likumus, ja šo likumu pieņemšanu atbalstījušas divas trešdaļas parlamenta deputātu un tie iestrādāti pamatlikumā. Tiesai būs pilnvaras tikai izvērtēt turpmākos grozījumus no procesuālo jautājumu aspekta, nevis no likuma satura viedokļa.
Savukārt prezidentam vairs nebūs veto tiesību attiecībā uz parlamentā apstiprinātajiem konstitucionālajiem grozījumiem. Prezidentam būs pienākums izsludināt parlamenta pieņemtās izmaiņas konstitūcijā, izņemot gadījumus, ja būs iebildumi par procesuāliem jautājumiem.