Džonsons pirms 2016. gada jūnijā notikušā referenduma par Apvienotās Karalistes dalību Eiropas Savienībā (ES) bija viena no sejām kampaņai, kas atbalstīja izstāšanos no ES jeb Brexit. Tagad viņam būs jāizdara tas, ko nespēja Meja – jāizved Lielbritānija no ES. Daudziem ir bažas, ka Džonsons varētu īstenot tā dēvēto bezvienošanās Brexit.
Atbrīvosies no važām
Konservatīvās partijas vadība vakar paziņoja, ka organizācijas ierindas biedru balsojumā par partijas līderi Džonsons ir apsteidzis pašreizējo ārlietu ministru Džeremiju Hantu. Par Džonsonu nobalsoja nedaudz vairāk kā 92 tūkstoši balsstiesīgo, bet Hantu atbalstīja 46,6 tūkstoši konservatīvo, raksta izdevums The Guardian. Tātad 66 miljonu iedzīvotāju lielās valsts premjerministru izvēlējās aptuveni 140 tūkstoši cilvēku.
Partija izraudzījās jaunu līderi un automātiski arī valdības vadītāju pēc tam, kad Meja maija beigās paziņoja par demisiju. Meja bija spiesta to darīt, jo viņai tā arī neizdevās pārliecināt parlamentu atbalstīt Londonas un Briseles pagājušā gada beigās panākto kompromisu par Lielbritānijas izstāšanās nosacījumiem un turpmākajām attiecībām. Savukārt ES ir kategoriski noraidījusi iespēju būtiski pārskatīt Brexit vienošanos.
Šī iemesla dēļ Brexit, kam vajadzēja notikt jau 29. martā, tika atlikts līdz 31. oktobrim, bet britiem nācās balsot maijā notikušajās Eiropas Parlamenta vēlēšanās. Tajās uzvarēja zvērinātā ES pretinieka Naidžela Farādža izveidotā Brexit partija.
Visu rakstu lasiet laikraksta Diena trešdienas, 24. jūlija, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!
Ak, tad mērkaķus UK
Nu