Grozījumi paredz, ka audu centrs, ieguves organizācija un izmantošanas organizācija nodrošina audu un šūnu izsekojamību, izmantojot dokumentāciju un vienoto Eiropas kodu no ieguves līdz izmantošanai cilvēkiem vai iznīcināšanai.
Pēc Veselības ministrijas (VM) paustā, jau patlaban katrs audu centrs, kas saņēmis Zāļu valsts aģentūras izsniegtu audu un šūnu izmantošanas atļauju, nodrošina izsekojamības sistēmu audu centru līmenī, taču, stājoties spēkā šiem grozījumiem, audu centru pienākumos būs izvērtēt katra audu centra izsekojamības sistēmu, lai to pielāgotu vienotajai Eiropas kodēšanas sistēmai.
Grozījumos, atbilstoši EK izstrādātajam paraugam, noteikta informācija, kas norādāma kodā, kā arī tā pielietošana izplatīšanai paredzētajiem cilvēka audiem un šūnām. Grozījumi paredz, ka audu centri vienoto Eiropas kodu piešķir visiem audiem un šūnām, attiecībā uz kurām ir jāizmanto šis kods, ne vēlāk kā pirms izplatīšanas izmantošanai cilvēkiem.
Piešķirot vienoto Eiropas kodu, tiks uzlabota audu un šūnu izsekojamība, lai nopietnu nevēlamu blakņu vai nopietnu nevēlamu notikumu gadījumā ātrāk identificētu un atsauktu visu attiecīgā donora ziedoto materiālu, tādējādi nodrošinot iedzīvotājiem kvalitatīva materiāla saņemšanu.
Grozījumi paredz arī gadījumus, kuros nav jālieto vienotais Eiropas kods, piemēram, reproduktīvām šūnām, ko ziedo partneris vai tādiem audiem un šūnām, kas izplatīti tieši, lai nekavējoties veiktu transplantāciju saņēmējam.