Brazīlijas IKP palielinājies, pateicoties eksporta apjomu uz Ķīnu un citām Austrumāzijas valstīm ievērojamam pieaugumam, savukārt Lielbritānija joprojām izjūt 2010. gada banku krīzes negatīvās sekas. Brazīlijas (valsts ar 200 miljoniem iedzīvotāju) ekonomikas kāpums 2010. gadā sasniedza 7,5% no IKP, tomēr tiek prognozēts, ka šogad tas būs tikai 3,5%.
Pirmo vietu pasaules lielāko ekonomiku sarakstā joprojām saglabā ASV, kurām seko Ķīna, Japāna, Vācija un Francija. Savukārt vietās no astotās līdz desmitajai ierindojas Itālija, Krievija un Indija.
CEBR ekonomisti arī prognozē, ka līdz 2020. gadam pasaules lielāko ekonomiku saraksts piedzīvos ievērojamas izmaiņas, jo samazinās visu vadošo Eiropas valstu daļa pasaules IKP. Atbilstoši šai prognozei, 2020. gadā pasaules lielāko ekonomiku pirmais trijnieks paliks nemainīgs, bet par ceturto un piekto lielākajām ekonomikām būs kļuvušas attiecīgi Krievija un Indija. Brazīlija tā arī paliks sestajā vietā, savukārt Vācija, Lielbritānija, Francija un Itālija būs noslīdējušas uz 7.-10. vietām. Vienīgais, lai arī vājš mierinājums britiem ir, ka tiek prognozēta kaimiņu francūžu apsteigšana, norāda izdevums.
Saskaņā ar CEBR prognozi, vislielāko ekonomisko izaugsmi arī nākošajā desmitgadē demonstrēs Ķīna – atbilstoši CEBR bāzes scenārijam, Ķīnas ekonomika līdz pat 2020.gadam palielināsies vidēji par 7,6 procentiem gadā. Indijas izaugsme tiek prognozēta vidēji 6 procentu, Saūda Arābijas 4 procentu, Krievijas 2,8 procentu, bet Brazīlijas – 2,5 procentu apmērā. Salīdzinot ar šī gada rādītājiem gaidāms, ka vidējie nākošās desmitgades izaugsmes tempi būs zemāki vairākumā pasaules valstu.
CEBR speciālisti tāpat prognozē, ka ja eirozona 2012. gadā sairs, tad Eiropa nonāks dziļā recesijā un tās IKP kritīsies par vidēji 2 procentiem. Gadījumā, ja „eiro problēma tiks atrisināta”, ekonomikas kritums gaidāms tikai 0,6 procentu apmērā.