"Mana Igaunijas kolēģe [Marina Kaljuranda] pie manis pienāca [NATO samita Varšavā laikā] un jautāja, vai taisnība, ka esam gatavi uzņemties Lielbritānijas prezidentūru ES,'' Reindersa teikto citē Beļģijas ziņu aģentūra Belga.
Belga vēsta, ka Eiropadomes prezidents Donalds Tusks un Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žans Klods Junkers labprātāk vēlētos, lai Beļģija kļūst par prezidējošo valsti, jo tai ir liela pieredze tādu pasākumu organizēšanā.
Beļģija iepriekšējo reizi ES prezidējošā valsts bija 2010.gada otrajā pusē, kad tai bija pagaidu valdība, jo pēc vēlēšanām valdības koalīcijas veidošanas sarunas turpinājās vairāk nekā 500 dienu.
Nākamā kārtējā Beļģijas prezidentūra ES paredzēta 2024.gadā.
Lielbritānijas prezidentūra ES paredzēta nākamā gada otrajā pusē, tomēr nav gaidāms, ka Lielbritānija uzņemsies prezidējošās valsts pienākumus pēc tam, kad 23.jūnija referendumā vairākums dalībnieku nobalsoja par valsts izstāšanos no bloka.
Pirms Lielbritānijas no nākamā gada janvāra līdz jūnijam paredzēta Maltas prezidentūra, bet Igaunijas ES prezidentūra paredzēta 2018.gada pirmajos sešos mēnešos.
Iepriekš izskanējis, ka Malta un Igaunija varētu dalīt Lielbritānijas prezidentūru ES.
Belga rīcībā esošā informācija liecina, ka lēmums par to, vai Beļģija būs ES prezidējošā valsts Lielbritānijas vietā, tiks pieņemts šonedēļ.