Pērn vairums nelegālo imigrantu Eiropā ieradās pa Balkānu maršrutu, kas savieno Turciju un Vāciju, tomēr līdz ar robežu slēgšanu Lībijas-Itālijas maršruts atkal var kļūt par aktīvāko cilvēku kontrabandas trasi.
"Lībijā ir miljons potenciālo migrantu," Itālijas parlamenta komitejai sacīja Serra.
"Agrāk cilvēki, kuri ieradās no citām Āfrikas valstīm, palika Lībijā, kur viņi varēja atrast darbu. Tagad tur ir liela humānā krīze, un ir sarežģīti kontrolēt kustību no Aizsahāras Āfrikas," skaidroja ģenerālis.
Izsakoties par ANO atbalstīto Lībijas nacionālās vienotības valdību, kas gan vēl nav nodevusi zvērestu, Serra sacīja: "Ja nav valdības, ir neiespējami nodrošināt, ka likumi un cilvēktiesības tiek ievērotas un robežas kontrolētas."
Kopš gada sākuma Itālijā ieradušies 24 000 nelegālo imigrantu, kas ir divas reizes vairāk nekā tajā pašā periodā pērn.
Viņu vidū nav tikpat kā neviena imigranta no Sīrijas, otrdien atzina avots Itālijas Iekšlietu ministrijā.
Cilvēku kontrabandisti, iespējams, nolēmuši forsēt nelegālo imigrantu nogādāšanu Itālijā, pirms Tripolē darbu sākusi nacionālās vienotības valdība, kas varētu ieviest stingrāku robežkontroli, paskaidroja avots.
Pērn Eiropā ieradās 1,2 miljoni nelegālo imigrantu - pārsvarā no Afganistānas, Irākas un Sīrijas. Nelegālo imigrantu vidū tikai 30% ir Sīrijas kara bēgļi, pārējie ir ekonomiskie imigranti, decembrī atzina Eiropadomes prezidents Donalds Tusks.
Atbilstoši Eiropas Savienības un Ankaras līgumam visi nelegālie imigranti, kas Grieķijā ieradušies pēc 20.marta, tiek nosūtīti atpakaļ uz Turciju.
Kopš līguma noslēgšanas strauji sarucis nelegālo imigrantu skaits, kas mēģina no Turcijas sasniegt Grieķiju.
Vienlaikus no jauna aktivizējies cilvēku kontrabandas maršruts no Lībijas uz Itāliju.