ASV Māršala fonda vienība Demokrātijas nodrošināšanas alianse, kas pārrauga prokremliskas aktivitātes tīmeklī, vēsta, ka pēdējā laikā fiksēti ap 600 Twitter kontu, kas atspoguļo Kremļa redzējumu nu ir pieslēgušies huligāniskajai protesta kustībai dzeltenās vestes. Tā, kā zināms, pārņēmusi ne tikai Francijas galvaspilsētu Parīzi un mazākas pilsētas, bet arī Beļģijas galvaspilsētu Briseli un tās dēļ īpaši drošības pasākumi izvērsti arī abu valstu robežkontroles punktos.
"Ir diezgan nepārprotamas norādes, ka šajos kontos ir vērojami spēcīgi centieni pastiprināt šo konfliktu," norādījis Demokrātijas nodrošināšanas alianses pārstāvis Brets Šafers.
Šajos Twitter kontos vairākkārt vēstīts, ka Francijas tiesībsargājošās iestādes apzināti veicinot sacelšanos un agresiju. Tas neatbilst patiesībai, jo Francijas policija vēršas pret naidu un agresiju Parīzes ielās. Tomēr šo vēstījumu raksturs sakrīt ar iepriekš novērotām Krievijā iniciētām dezinformācijas kampaņām ar centieniem graut uzticību Rietumvalstu valdībām un liberālām demokrātiskām valstīm, klāstījis Šafers.
Redzamāko apšaubāmas informācijas paudēju vidū ir prokremliski mediju veidojumi kā Sputnik un RT (Russia Today) televīzija un RUPTLY - Vācijā bāzēta video ziņu organizācija, kas pieder RT. Tās ziņo, ka Francijas policija, neatbalstot Makronu prezidenta amatā, nostājusies protestētāju pusē. Šīm "ziņām" esot sniegta atsauce uz divu mazu policijas arodbiedrību pārstāvjiem, kuri šajā mēnesī kopā ieguva mazāk par 4 procentiem balsu valsts mēroga arodbiedrību vēlēšanās, norāda pētnieki.
Tāpat Sputnik un RT publicējuši video, kas izplatījies Francijas sociālajos tīklos. Tas atainojis policistus Francijas dienvidrietumu pilsētā Pau, novelkot ķiveres, kas nodēvēta kā solidaritāte ar protestētājiem. Vietējā policija un žurnālisti šo vēsti noraidījuši kā nepatiesu, jo daži policisti noņēmuši ķiveres, lai aprunātos ar protestētājiem un tad tās atkal uzlikuši galvā.
Sputnik un RT nav komentējuši šos pārmetumus.
Jau vēstīts, ka sestdien Parīzē aizturēti ap 700 "dzelteno vestu" aktīvistu, bet Briselē - ap 400.
hmm
atklātība
ļuļa