Kā žurnālists atzina intervijā ziņu aģentūrai AFP, šķiet, būtu loģiski, ja Snoudens pieņemtu Venecuēlas piedāvāto politisko patvērumu. "Viņš ir norūpējies par nākamo soli (..), taču viņam ir laba sajūta par izraisītajām debatēm," atklāja Grīnvalds, piebilstot, ka ar Snoudenu sarunājies otrdien. "Viņš ir ļoti mierīgs, viņam nav bail, un viņš, nenoliedzami, ir gandarīts par izvēlēm, ko izdarījis."
Jau ziņots, ka aizvadītās nedēļas nogalē politisko patvērumu Snoudenam, kurš jau vairāk nekā divas nedēļas uzturas Maskavas lidostā, piedāvāja Venecuēla, Nikaragva un Bolīvija. Tīmekļa medijs "WikiLeaks" otrdien pavēstīja, ka Snoudens vēl nav oficiāli pieņēmis Venecuēlas piedāvāto politisko patvērumu. Krievijas Valsts domes Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Aleksejs Puškovs otrdien tviterī bija ierakstījis, ka Snoudens esot pieņēmis Karakasas piedāvājumu, ar šo vēsti radot pamatīgu sajukumu. Tiesa gan, jau pēc pusstundas šis tvīts tika izdzēsts.
Venecuēlas prezidents Nikolass Maduro pirmdien sacīja, ka Snoudenam ir jāizšķiras, vai viņš vēlas doties uz Karakasu. "Mēs esam saņēmuši patvēruma lūguma vēstuli," Maduro pirmdien sacīja žurnālistiem. "Viņam būs jāizlemj, kad lidot, ja viņš galu galā vēlas šeit ierasties."
Pašlaik nav skaidrs, kā Snoudens varētu tikt uz Venecuēlu, jo pēc ASV pases anulēšanas viņš kopš 23.jūnija ir iestrēdzis Maskavas Šeremetjevas lidotas tranzītzonā.
Snoudens nodeva britu laikrakstam "The Guardian" informāciju par ASV izlūkdienestu izmantotajām datu iegūšanas programmām, tostarp masveida telefonsarunu noklausīšanos un personu izsekošanu globālajā tīmeklī, analizējot videomateriālus, fotogrāfijas un e-pastus. "The Guardian" norāda, ka savu informācijas avotu avīze atklājusi pēc paša Snoudena lūguma.