Dienvidkorejas medijos izskanējuši minējumi, ka policiste Ri Kjonsima izglābusi Kimu satiksmes negadījumā vai arī iespējamā atentāta mēģinājumā.
Ziemeļkorejas oficiālā ziņu aģentūra KCNA īsā paziņojumā 5.maijā pavēstīja, ka satiksmes regulētājai Ri piešķirts "Republikas varoņa" ordenis. Ri "izrādījusi varonīgu ziedošanās garu, negaidītos apstākļos nodrošinot revolūcijas galvenā štāba drošību", teikts KCNA paziņojumā, neko sīkāk nepaskaidrojot. Frāze "revolūcijas galvenais štābs" parasti tiek lietots attiecībā uz valsts līderi Kimu Čenunu. Savukārt ordenis "Republikas varonis" parasti tiek piešķirts par varonīgu rīcību kara laikā, kā arī pasniegts personām, kas veikušas būtisku ieguldījumu valsts attīstībā.
Nesen Ziemeļkorejas "Republikas varoņa" ordeņi piešķirti virknei zinātnieku un inženieru, kas decembrī piedalījās Ziemeļkorejas tāla darbības rādiusa raķetes palaišanā un februārī veiktajā kodolizmēģinājumā. Taču eksperti norāda, ka šis prestižais apbalvojums piešķirts kādam zema līmeņa funkcionāram.
Ziemeļkorejas pārbēdzēju kopienas "NK Intelektuāļu solidaritāte" ģenerāldirektors Parks Kunha minēja, ka pret Kimu Čenunu, iespējams, veikts atentāta mēģinājums, kas realizēts kā satiksmes negadījums.
Minējumus, ka Ri apbalvošana ir saistīta ar Kimu Čenunu, pastiprina Ziemeļkorejas medijos publicētās ziņas. Valsts televīzijai intervijā satiksmes regulētājas priekšnieks sacījis, ka "biedrenes Ri rīcība nebija nejaušība, jo viņa vienmēr dienu un nakti lolojusi ilgas pēc cienījamā līdera". Apbalvotās policistes bijušais skolotājs norādījis, ka "viņa vienmēr ir bijusi ļoti atbildīgs cilvēks (..), tas izskaidro, kāpēc viņa pastrādāja diženu varoņdarbu mūsu revolūcijas smadzeņu drošībai".
Ziemeļkorejas televīzijā demonstrēta Ri apbalvošanas ceremonija, kurā piedalījās simtiem karavīru un satiksmes regulētāju. Ceremonijas laikā Ri nevaldāmi raudāja, pateicoties par "žēlastību, kuru izrādījis mūsu cienījamais līderis, piešķirot man šo augsto apbalvojumu".