Seula dienu iepriekš bija brīdinājusi, ka ar kodolieročiem apbruņotā Ziemeļkoreja gatavojas izmēģināt vēl vienu starpkontinentālo ballistisko raķeti vai pat veikt kodolizmēģinājumu pirms nākamnedēļ ASV paredzētajām prezidenta vēlēšanām.
"Pagaidām sākotnējais vērtējums ir tāds, ka (Phenjana), iespējams, ir izmēģinājusi jaunu tāla darbības rādiusa ballistisko raķeti," paziņoja Dienvidkorejas armija, piebilstot, ka raķete pēc palaišanas nolidojusi aptuveni 1000 kilometrus.
Oficiālā Korejas Centrālā ziņu aģentūra vēsta, ka izmēģinājums "atjaunināja Ziemeļkorejas stratēģisko raķešu spējas", un valsts līderis Kims Čenuns apsolīja, ka viņa valsts "nekad nemainīs savu nostāju attiecībā uz savu kodolspēku stiprināšanu".
Tokija paziņoja, ka raķete ir lidojusi ilgāk nekā jebkura cita Ziemeļkorejas iepriekš izmēģināta raķete, gaisā pavadot aptuveni 86 minūtes.
Vašingtona nosodīja reķetes palaišanu kā "rupju ANO Drošības padomes daudzo rezolūciju pārkāpumu", paziņoja Nacionālās drošības padomes pārstāvis Šons Savets.
Seula, Vašingtona un Tokija atbildēs ar kopīgām militārām mācībām, kurās iesaistīti ASV stratēģiskie līdzekļi, paziņoja Seula.
Dienvidkorejas prezidents arī paziņoja, ka valsts noteiks jaunas sankcijas pret Ziemeļkoreju un sadarbosies ar partneriem un ANO, lai sodītu Phenjanu par Drošības padomes rezolūciju pārkāpumiem.