Lielbritānijas premjerministrs Deivids Kemerons, kurš uzņēmies samita saimnieka lomu, jau svētdien tikās ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, un abiem līderiem pirmdien plānotas arī atsevišķas tikšanās ar ASV prezidentu Baraku Obamu.
Kemerons pēc tikšanās ar Putinu pauda pārliecību, ka viņiem ir pa spēkam pārvarēt domstarpības Sīrijas jautājumā, ja vien viņi atzīs, ka abiem ir kopēji pamatmērķi: "izbeigt konfliktu, apturēt Sīrijas iziršanu, ļaut Sīrijas tautai izlemt, kas valdīs, un uzsākt cīņu pret ekstrēmistiem un sakaut tos". Tikmēr Obama gatavojas Putinam uzsvērt, ka Vašingtona vēlas saglabāt dzīvu Krievijas ierosināto priekšlikumu noorganizēt starptautisku Sīrijas miera konferenci.
Sīrijas jautājums bija galvenais arī videokonferencē, kurā piektdien piedalījās ASV, Francijas, Vācijas, Lielbritānijas un Itālijas līderi. Tikmēr Kemerons cer, ka samitā varētu tikt arī oficiāli sāktas brīvās tirdzniecības sarunas starp Eiropas Savienību (ES) un ASV. Britu premjers norādījis, ka tas būtu lielākais samita panākums. Londona cer, ka G8 samits varētu nest arī pozitīvus pavērsienus vienprātības panākšanā jautājumos par nodokļiem un caurskatāmību, kā arī cīņu pret terorismu.
Gādājot par drošību G8 galotņu sanāksmes laikā, Ziemeļīrijas policija veic plašāko drošības operāciju provinces vēsturē, kurā iesaistīti 8000 kārtības sargu. Drošības pasākumi tiek īstenoti gan Belfāstā, gan Louerērna kūrortā, kur pirmdien un otrdien uzturēsies G8 valstu vadītāji. Samita laikā gaidāmi arī pret G8 valstīm vērsti protesti un demonstrācijas.