Tikšanās laikā pārrunāts vēstnieka kadences laikā paveiktais, kā arī abu valstu sadarbība ekonomikā, kultūrā un izglītībā, aģentūru LETA informēja Saeimas Preses dienestā.
Mūrniece attiecības starp abām valstīm raksturoja kā stabilas un konstruktīvas, izceļot sadarbību ekonomikas jomā. Saeimas priekšsēdētāja pateicās vēstniekam par aktīvo personisko iesaisti, veicinot Latvijas gaļas un piena produkcijas sertifikāciju un ienākšanu Ķīnas tirgū. Lai arī tirdzniecības apjoms starp abām valstīm jau patlaban stabili pieaug, amatpersonas bija vienisprātis, ka ir potenciāls paplašināt sadarbību tirdzniecības un investīciju jomā.
Ķīnas puse ir ieinteresēta sadarbībā mašīnbūves un elektrotehnikas jomā, kā arī noderīga būtu Latvijas pieredze vides aizsardzības jomā, uzsvēra vēstnieks.
Viena no Latvijas prioritātēm ir izglītības eksporta veicināšana. Mūrniece izteica gandarījumu par Konfūcija institūta darbu Latvijas Universitātē un pieaugošo interesi par ķīniešu valodu un kultūru, par ko liecina arī institūta jaunās filiāles atvēršana Smiltenē.
Diplomātiskās attiecības starp Latvijas un Ķīnu nodibinātas 1991.gada 12.septembrī, bet Ķīnas vēstniecība Rīgā tika atvērta 1994.gada augustā. Guocjangs savas valsts diplomātiskā pārstāvja pienākumus Latvijā pildīja kopš 2013.gada.