Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +10 °C
Apmācies
Sestdiena, 16. novembris
Glorija, Banga

Vaļu aizstāvji aicina Austrāliju iesaistīt karafloti cīņā pret Japānas vaļu medniekiem

Vaļu aizstāvju grupa_ Sea Shepherd _trešdien aicinājusi Austrāliju nosūtīt karaflotes kuģi uz Dienvidu okeānu, kur notikusi konfrontācija starp organizācijas un Japānas vaļu medību kuģiem.

Japānas vaļu medību flotes mātes kuģis "Nisshin Maru taranējis [Sea Shepherd kuģus] Steve Irwin un Bob Barker, bet abi kuģi turpina noturēt savas pozīcijas," paziņojis Sea Shepherd dibinātājs, vides aktīvists Pols Vatsons. Sadursme notikusi Dienvidu okeānā netālu no Antarktīdas.

Vaļu aizstāvju grupas paziņojumā teikts, ka Japānas krasta apsardzes darbinieks konfrontācijas laikā metis pret Sea Shepherd kuģi granātu. Sprādzienā kuģa Bob Barker dzinēja telpā radusies sūce. Austrālija apstiprinājusi, ka tai paziņots par šo incidentu, bet nedz Japānas valdība, nedz vaļu medību dienesti nekādus komentārus nav snieguši.

Sea Shepherd cīnās pret vaļu medniekiem dienvidu puslodē jau devīto medību sezonu pēc kārtas. Līdz šim aktīvisti zaudējuši vienu kuģi - Ady Gil. Tas nogrima 2010.gada janvārī pēc sadursmes ar vaļu medniekiem. ASV apelāciju tiesa decembrī aizliedza Sea Shepherd un Vatsonam fiziski uzbrukt vai jebkādā veidā apdraudēt Japānas vaļu mednieku floti, kas sastāv no pieciem kuģiem.

Šoreiz konfrontācija izcēlās, kad aktīvisti mēģināja nepieļaut Japānas medību flotes kuģa uzpildīšanos ar degvielu no tankkuģa, žurnālistiem atklāja Sea Shepherd direktors Bobs Brauns, piebilstot, ka viņu kuģi taranēti vairākkārt. Lai kliedētu spriedzi, Brauns aicināja Austrālijas valdību nosūtīt uz reģionu karaflotes kuģi. Viņš norādīja, ka taranēt kuģus ir pretlikumīgi jebkuros ūdeņos.

2008.gadā Austrālija nosūtīja bruņotu muitas patruļu kuģi uz Dienvidu okeānu, lai savāktu pierādījumus par Japānas piekoptajām vaļu medību metodēm un varētu vērsties tiesā. Austrālija ir kategoriski noskaņota pret Japānas vaļu medībām un ir iesniegusi sūdzību Starptautiskajā tiesā pret Tokiju saistībā ar tās pieļauto vaļu slaktēšanu.

Izmantojot izņēmumu 1986.gadā noteiktajā moratorijā, Japāna ik gadu nogalina simtiem vaļu. Starptautiskā Vaļu medību komisija 1986.gadā noteica vaļu komerciālo medību aizliegumu, bet atļāva vaļu nogalināšanu zinātniski pētniecisku pasākumu laikā. Atsaucoties uz šo punktu, Japāna turpina medīt vaļus Antarktīdas piekrastes ūdeņos, nemaz neslēpjot faktu, ka gaļa tālāk nonāk veikalos un restorānos. Arī šajā sezonā medību flotes misija oficiāli noformēta kā zinātniskā izpēte.

Tokija norāda, ka vaļu medībām ir dziļas saknes Japānas kultūrā, un vēlas atcelt komerciālo medību aizliegumu. Vides aktīvisti vaļu medības nosoda, un parasti tās neatbalsta arī vairums japāņu.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits