Timošenko, pārsniedzot savas pilnvaras, personīgi apstiprināja direktīvas sarunām par gāzes līgumiem ar Maskavu, paziņoja tiesnesis.
Tiesa atzina, ka Timošenko ar savām darbībām, noslēdzot līgumus, valsts kompānijai Naftogaz nodarījusi zaudējumus vairāk nekā 1,5 miljardu grivnu (96,75 miljonu latu) apmērā.
Prokuratūra pieprasījusi apsūdzētajai brīvības atņemšanu uz septiņiem gadiem. Tiesas spriedums tiks pasludināts vēlāk šodien.
Tikmēr Brisele vairākkārt paudusi bažas par bijušās premjerministres tiesāšanu, un ES vēstnieks Kijevā atzinis, ka šādas apsūdzības Eiropas tiesās nevarētu tikt izvirzītas, jo apsūdzētā netiek turēta aizdomās par korupciju.
Pati Timošenko šo tiesas procesu uzskata par politisku atriebību. "Šeit notiekošais ir lielisks apliecinājums diktatūrai Ukrainā. Nevienu neinteresē nedz pierādījumi, nedz liecības vai likums," uzskata apsūdzētā.
Tikmēr valdošās Reģionu partijas vadītāja vietnieks Dmitro Šencevs pieļāvis iespēju, ka Timošenko uzrādītās apsūdzības varētu tikt dekriminalizētas, ja bijusī premjerministre būtu gatava atmaksāt valstij nodarītos zaudējumus.